۴۴۰فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/ روز سیاه کرونایی در اصفهان و فارس اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, کرونا
 سخنگوی وزارت بهداشت، ضمن ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور، گفت: در شبانه روز گذشته ۴۴۰بیمار دیگر فوت شدند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۶۲۸ هزار و ۷۸۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسیده است.

 

سیما سادات لاری روز دوشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز (۱۲ آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۲۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۲۳ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۲۸ هزار و ۷۸۰ نفر رسید.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۴۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۵ هزار و ۷۳۸ نفر رسید.

 

لاری افزود: خوشبختانه تاکنون ۴۹۱ هزار و ۲۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۳۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 

وی اظهار کرد: تاکنون پنج میلیون و هزار و ۴۲۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

 

وضعیت کرونا در خراسان جنوبی

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی اظهار کرد: پس از گذر خیز بیماری در تیر ماه امسال، از ابتدای مهر ماه نمودار موارد ابتلا و بستری به کرونا در این استان روند صعودی گرفته و این روند افزایشی با شیب بسیار تندی در حال امتداد است.

 

وی ادامه داد: هم اکنون شهرستان‌های بیرجند، درمیان، سرایان، طبس، فردوس، قائنات و نهبندان در این استان در وضعیت قرمز و بقیه شهرستان‌های استان در وضعیت هشدار با خطر بالا قرار دارند.

 

لاری بیان کرد: شهرستان‌های بیرجند، طبس و قائنات در فهرست ۴۶ شهرستان جدیدی هستند که از روز چهارشنبه هفته جاری به مدت ۱۰ روز مشمول ممنوعیت فعالیت‌های گروه‌های شغلی دو و سه و چهار خواهند بود. بنابراین لزوم نظارت دقیق بر اجرای صحیح محدودیت‌های مصوب در این شهرستان‌ها توسط مسئولان استانی لازم و ضروری است.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان خراسان جنوبی ۴۸ درصد گزارش شده است.

 

لاری اظهار کرد: در هفته گذشته بروز هفتگی موارد مثبت بستری در استان خراسان جنوبی حدود ۳۸ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت گزارش شده است. همچنین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در هفته گذشته در این استان، حدود ۵۲ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت است که میزان بروز هر دو شاخص با اختلاف بالاتر از میانگین کشوری است.

 

وی افزود: برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و ترددهای فراوان بین مناطق شهری و روستایی در استان خراسان جنوبی از مشکلات جدی مدیریت اپیدمی در این استان گزارش شده است.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر تعداد ۲۸۶ بیمار قطعی مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این استان بستری هستند که ۳۹ نفر به علت شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی حضور دارند.

 

فوت ۴۴ بیمار و شناسایی هزار و ۳۰۵ مبتلای جدید به کرونا در اصفهان

از هزار و ۳۰۵ مبتلای جدید شناسایی شده ۲۶۳بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان بستری و ۴۴ بیمار هم فوت شدند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در شبانه روز گذشته ۲۱۹ بیمار بهبود یافته از کرونا از مراکزدرمانی این استان به جز کاشان و آران وبیدگل مرخص شده اند.

 

آرش نجیمی، مجموع بیماران بستری مبتلا به کرونا را در مراکز درمانی این استان هزارو ۹۰۶ بیمار بیان کرد و افزود: هم اکنون ۳۷۵ بیمار مبتلا به کرونا با وضعیت جسمی بدحال از شدت بیماری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه رنج می‌برند.

 

وی گفت: از مجموع ۴۴ بیمار مشکوک به کرونا، آزمایش کرونای ۲۷ نفر مثبت قطعی شده است.

 

روز سیاه کرونایی فارس با ۳۴ جان باخته همراه شد/ استان قرمز شد

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و ۲۱۳ نفر نیز در «آی سی یو» هستند.

 

به گزارش مهر، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با ابراز تأسف از شرایط بحرانی کنونی که هر روز شاهد از دست دادن جمعی از هم استانی‌هایمان هستیم، گفت: متأسفانه ۳۴ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به هزار و ۴۷۰ نفر رسیده است.

 

وی همچنین از شناسایی بیش از دو هزار و ۱۰۰ مبتلای جدید در روز گذشته در استان خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۳۷۶ هزار نمونه آزمایشگاهی در فارس از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، تاکنون ۹۱ هزار و ۴۸۳ مورد مثبت شناسایی شده است.

 

این مقام مسؤول در ادامه با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۴۹۹ بیمار مشکوک و دارای علامت در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد، ۲۱۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 

دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۷۷ هزار و ۶۱۳ نفر اعلام کرد.

 

ثبت آمار بی‌سابقه فوتی ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به ثبت آمار بی‌سابقه فوتی ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان، گفت: شیوع کرونا در استان به شرایط بحرانی رسیده است.

 

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سیدمحمد هاشمی شهری اظهار داشت: شرایط همه‌گیری کرونا در کشور به مرحله حادی رسیده و باید همه ما به صورت شبانه‌روزی و به شکل صحیح وظایفمان را اجرا کنیم. برای کاهش میزان مرگ و میر ناشی از کرونا تاکید صرف بر حوزه درمان کفایت نمی‌کند، باید کارخانه تولید بیماری تعطیل شود. رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنوز مهمترین دستورالعمل مقابله با کرونا ویروس محسوب می‌شود و این امر همکاری همه‌جانبه مردم را می‌طلبد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: دستورات و رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب تحولی جدی در بسیج ملی مبارزه با کرونا ایجاد کرد. تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا که در راستای اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب انجام شد، شرح وظایف نظام بهداشت و درمان و دیگر بخش‌های جدید مبارزه با کرونا را مشخص کرد.

 

وی گفت: تمرکز دستگاه‌های علوم پزشکی بر تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌های پیشگیرانه آموزش تشخیص زودهنگام، انتقال و بهداشت و درمان بیماران موفقیت بیشتر بخش بهداشت و درمان را به دنبال خواهد داشت. تعداد کل بیماران بستری فعلی مبتلا به کرونا ویروس در استان ۹۴ نفر است که از این تعداد ۷۴ نفر مربوط به محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۱۰ نفر مربوط به محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و ۱۰ نفر مربوط به محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------