رشد بافت‌های مصنوعی از طریق تزریق اکسیژن با جلبک اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, بافت‌های مصنوعی
یکی از چالش‌های زنده نگهداشتن بافت‌های مصنوعی تولیدشده با چاپگر سه بعدی، تزریق اکسیژن به آنهاست که بدین منظور قرار است از جلبک‌ها استفاده شود. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، بشر در سال‌های اخیر به پیشرفت‌های زیادی در زمینه تولید بافت‌های مصنوعی دست یافته است. اما مشکل اساسی آن است که در اکثر موارد رشد و پرورش رگ‌های خونی در این بافت‌ها برای انتقال اکسیژن به آنها به نتیجه نمی‌رسد، در نتیجه این بافت‌های مصنوعی از بین می‌روند و استفاده از آنها ناممکن می‌شود.

 

پژوهشگران دانشگاه هاروارد برای حل این مشکل از جلبک‌ها کمک گرفته‌اند تا آنها وظیفه انتقال اکسیژن را به بافت‌های مصنوعی بر عهده بگیرند. برای این کار جوهرهای زیستی سلولزی به جلبک‌ها افزوده می‌شود. سپس بافت‌های مصنوعی تهیه شده با استفاده از کبد انسان به شکل لایه‌های زنبوری شکل درمی‌آیند تا اکسیژن جلبک‌ها در آنها نفوذ کند. برای رسوب اکسیژن در جلبک‌ها از نوعی سوزن ویژه استفاده می‌شود.

 

وقتی این ترکیب در معرض نور قرار بگیرد، جلبک تولید اکسیژن را آغاز می‌کند. از این طریق سلول‌های بافت‌های مصنوعی زنده می‌مانند و می‌توان از آنها برای پیوند زدن به بخش‌های مختلف بدن استفاده کرد. بعد از رشد بافت‌های مصنوعی به اندازه کافی جوهر زیستی تزریق شده به آنها با استفاده از آنزیمی خاص حذف می‌شود. محققان امیدوارند بتوان در آینده از این فناوری علاوه بر پیوند اجزای بدن، برای انتقال داروهای مختلف به انسان نیز استفاده کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی