مسمومیت ۶ اصفهانی با قرص برنج اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از مسمومیت ۵ مرد و یک زن اصفهانی با قرص برنج در ۷ ماهه سال جاری خبر داد.

علی سلیمانپور با اعلام این خبر، اظهار کرد: در ۷ ماهه سال جاری آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان با تشخیص علت مرگ مسمومیت با قرص برنج، ۶ نفر بوده که نسبت به مسمومیت ۱۴ نفر در مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

 

وی گفت: متوفیان مسمومیت با قرص برنج در سال جاری ۵ مرد و ۱ زن هستند، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۲ زن و ۱۲ مرد بودند.

 

کاهش آمار مراجعین  به دلیل نزاع در هفت ماهه امسال

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان اصفهان، مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه در ۷ ماهه سال جاری تعداد ۲۵ هزار و ۴۴۹ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۱۰.۲ درصد کاهش یافته و این در حالی است که مراجعان به دلیل نزاع ۳۵ درصد از حجم مراجعان معاینات بالینی مراکز پزشکی قانونی استان را تشکیل می دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: از کل مراجعان نزاع تعداد ۸ هزار و ۷۹۱ نفر زن و ۱۶ هزار و ۶۵۸ نفر مرد بوده اند.

 

سلیمانپور یادآور شد: در  مدت مشابه سال قبل ۲۸ هزار و ۳۳۹ نفر به دلیل نزاع  به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که ۹ هزار  و ۸۲۰ نفر زن و ۱۸ هزار و ۵۱۹ نفر مرد بودند.

 

افزایش آمار فوت ناشی از حوادث  کار در هفت ماهه امسال

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان همچنین با اعلام اینکه در ۷ ماهه امسال تعداد ۶۲ نفر (همگی مرد) به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان مورد معاینه قرار گرفتند، گفت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰نفر (همگی مرد) افزایش داشته است.  

 

به گفته وی، بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و برخورد جسم سخت بوده است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------