X

اخبار پزشکی


زوال عقل,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

نارسایی کلیوی با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد بیماری مزمن کلیوی با افزایش خطر زوال عقل مرتبط است. به گزارش مهر به نقل از مدیسن نت، در…

رفع منع تردد بین شهری در شهرهای آبی و زرد /کاهش 70 درصدی فوتی های کرونا در کشور و کاهش ۶۰ درصدی بستری‌ها در تهران اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
سخنگوی ستاد ملی مقالبه با کرونا از رفع منع تردد بین شهری در شهرهای آبی و زرد خبر داد. 

به گزارش پارسینه؛ علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقالبه با کرونا در ارتباط تلویزیونی گفت: ویروس انگلیسی همه اروپا را درنوردید و آمریکا در عرصه مرگ و میر رکورد زد در آلمان و انگلیس از مرز هزار نفر عبور کرد و وضعیت در اسپانیا و ایتالیا مناسب نیست، روند بیماری در کشور به گونه‌ای است که ۸۰ درصد میزان بستری و ۷۰ درصد میزان مرگ و میر کم شده است که نتیجه رعایت پروتکل‌ها توسط مردم و همکاری سازمان‌ها است.

 

وی افزود: به جز استان‌های شمالی بقیه استان‌ها وضعیت مناسب دارند که امیدوارم این وضعیت ادامه پیدا کند، در استان مازندارن بیشترین میزان ابتلا را داریم و گلستان و گیلان نیاز به مراقبت بیشتر دارند ۷ شهر قرمز هستند، ۳۰ شهر در وضعیت نارنجی و ۴۳۰ شهر در وضعیت زرد هستند.

 

رئیسی ادامه داد: شهر‌های نور، نکا، ساری، رامسر، جویبار، آمل، قائمشهر، فریدون کنار، تنکابن، آمل، ماسال، کردکوی، لنگرود، رودسر و بندر گز نیاز به مراقبت بیشتری دارند، خوشبختانه ۴۱۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند و در ۱۹۲ شهر میزان بستری بسیار پایین آمده است و از آن‌ها به عنوان شهر آبی اسم خواهیم برد که در این شهر‌ها همه مشاغل با رعایت پروتکل‌ها فعالیت خواهند داشت، در شهر‌های آبی و زرد تردد بین شهری وجود ندارد و تردد شبانه وجود دارد.

 

رئیسی افزود: کلیات سند ملی واکسیناسیون کشور در جلسه امروز تصویب شد و مقرر شد بر اساس بار بیماری و میزان شیوع بیماری‌های زمینه‌ای و پرخطر به تفکیک هر استان و شهر واکسیناسیون در ۴ فاز انجام شود، فاز اول کادر بهداشت و درمان، افراد سالمند بستری در خانه سالمندان و جانبازان تنفسی که یک میلیون و سیصد هزار نفر هستند، فاز دو افراد سالمند بالای ۶۵ سال و افراد دیالیزی و دارای بیماری زمینه‌ای، گروه سوم افرادی که ریسک بیشتری دارند و فاز آخر افراد عادی هستند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: پیشنهادی ارائه شد در خصوص فعالیت مشاغل فرهنگی در شهر‌های آبی و زرد که در دست بررسی است و به زودی به اطلاع خواهد رسید، استان تهران و البرز بعد از هفته‌ها در وضعیت زرد قرار گرفتند و تردد بین شهری و بین استانی آزاد است، اما همچنان تردد شبانه ممنوع است.

 

کاهش ۶۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران/ اعمال محدودیت‌ها یکی از مهمترین عوامل کاهش آمارها 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از کاهش ۶۰ درصدی بستریهای کرونا در استان تهران خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، از کاهش موارد ابتلای جدید به کرونا، بیماران بستری در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه و مراجعان سرپایی در سه هفته اخیر در استان تهران خبر داد.

 

وی با بیان اینکه در ۱۰ روز اخیر این الگوی کاهش از شیب تندتری برخوردار بوده است، یادآور شد: از ابتدای آذر ماه تا کنون، مجموع تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بخش‌های عادی بیمارستان‌ها نسبت به مهر و آبان ماه ۶۰ درصد کاهش داشته است.

 

زالی میزان کاهش در تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه را از آذر ماه تا کنون نسبت به مهر و آبان ماه ۳۶.۵ درصد و میزان کاهش مراجعات سرپایی را ۶۰ درصد عنوان کرد.

 

چرا الگوی شیوع کرونای تهران در سه هفته اخیر تغییر کرد؟ 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعمال محدودیت‌های دوهفته‌ای در تهران را یکی از مهمترین عوامل موثر در کاهش آمار کرونایی استان تهران عنوان کرد.

 

وی افزایش میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان و گسترش توزیع ماسک‌های رایگان و ارزان قیمت توسط نیروهای بسیج، سپاه، هلال احمر و همچنین خیرین را از دیگر اقدامات موثر در کاهش میزان شیوع کرونا در تهران دانست.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همچنین اعمال محدودیت خروج از استان‌های نارنجی و قرمز را در کنترل کرونا بسیار موثر دانست.

 

دکتر زالی با اشاره به نقش پررنگ اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا، توضیح داد:  اعمال این طرح نقش موثری در ردیابی سریع بیماران در سطح محلات دارد.

 

پوشش۷۰ درصد جمعیت استان در طرح شهید سلیمانی 

وی با اشاره به نقش مراقبتی، حمایتی و نظارتی طرح شهید سلیمانی، از اجرای این طرح در ۳۷۰ محله مناطق ۲۲ گانه استان تهران و تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰ درصد جمعیت استان خبر داد.

 

وی با اشاره به گستردگی جمعیت برخی مناطق تهران از جمله منطقه دو و چهار، اجرای طرح شهید سلیمانی با ۵۲۸ تیم متشکل از نیروهای بسیج، هلال احمر و کارشناسان بهداشت را گامی بزرگ برای مدیریت بیماری کرونا در استان تهران عنوان کرد.

 

وی با اشاره به تعداد بالای بیماران مزمنی که بیش از ۱۰، ۱۵ و ۲۰ روز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان های تهران بستری شده‌اند، گفت: این آمار نشان از سطح بالای ارایه خدمات در بیمارستان‌های استان دارد.

 

عارضه‌های پوستی و ریزش مو؛ از عوارض ثانویه کرونا 

زالی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش مراجعات بیماران به مراکز درمانی به علت بروز عارضه‌های پوستی همچون کهیر و خارش و ریزش مو اشاره کرد و گفت: بخش زیادی از این مراجعات به علت عارضه‌های جانبی ابتلا به کروناست که ممکن است هفته‌ها پس از بهبود بروز پیدا کند.

 

آلودگی هوا مرگ و میر ناشی از کرونا را افزایش می‌دهد 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره وضعیت آلودگی در تهران اظهار کرد: آلودگی هوا و وجود آلاینده ها به دلایل متعددی مرگ و میر ناشی از کرونا و شیوع آن را افزایش می دهد و باعث می شود کرونا ثبات و بقای بیشتری در محیط پیدا کند.

 

وی با اشاره به افزایش بروز بیماری های تنفسی با آلودگی هوا، گفت: با افزایش آلودگی هوا افراد دارای بیماری های مزمن تنفسی در برابر کرونا آسیب پذیرتر می شوند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در بخش دیگری از این جلسه که با حضور جمعی از مسئولان از جمله شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، درباره موضوعاتی همچون آلودگی هوای تهران، وضعیت حمل و نقل عمومی، آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی ناشی از کرونا و همچنین وضعیت دارو و واکسن کرونا بحث و گفت و گو شد.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------