احتمال افزایش روزانه ۵۰۰ نفر فوتی در صورت ادامه روند کنونی شیوع کرونا| تعطیلی کامل از شنبه آینده!,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روند بیماری کرونا در کشور را بسیار نامناسب اعلام کرد و گفت: در صورتی که روند فعلی بیماری کرونا ادامه داشته باشد، احتمالا در آینده نزدیک تعداد جانباختگان به ۵۰۰ نفر در روز خواهد رسید. 

 علیرضا ناجی، ویروس شناس روز سه شنبه در گفت و گو با و ایرنا اظهار داشت: روند افزایشی بیماری کرونا به دلیل عدم رعایت توصیه های بهداشتی و تا واکسینه شدن بیشتر ایرانی ها می تواند ادامه داشته باشد و با این شرایط باید در انتظار فوت شدگان بیشتر کرونا باشیم.

 

وی ادامه داد: تعداد شهرهای قرمز در کشور افزایش چشمگیری یافته و به نظر می رسد که این روند به زودی کاهش نیابد.

 

ناجی گفت: با توجه به اقداماتی که در استان سیستان و بلوچستان انجام شده، این استان از وضعیت قرمز خارج شده است و شاهد روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در این استان هستیم.

 

بر اساس جدیدترین رنگ بندی مناطق کرونایی کشور که وزارت بهداشت اعلام کرد، ۲۸۵ شهر قرمز هستند. بر اساس این رنگ بندی جدید، ۱۱۰ شهرستان نارنجی و ۵۳ شهرستان زرد است و هیچ شهری دارای وضعیت آبی نیست.

 

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: شاهد افزایش بیماری در اغلب نقاط کشور هستیم و به همین دلیل فشار روی بیمارستان ها بسیار زیاد است.

 

وی بر رعایت اصول بهداشتی تاکید کرد و گفت: مردم باید از ساده انگاری بیماری پرهیز کنند و همچنان فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و حضور نیافتن در اجتماعات را رعایت کنند.

 

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: همه این موارد باید مورد توجه جدی قرار گیرد و به دقت رعایت شود تا شاهد کنترل در بیماری کرونا در کشور باشیم.

 

وی ادامه داد: مسئولان باید در گرفتن تصمیمات درست و صحیح و همچنین فراهم کردن روند مناسب واکسن، مصمم باشد تا شاهد روند کاهشی بیماری در کشور باشیم.

 

ناجی به تعطیلات اخیر در استان های تهران و البرز اشاره کرد و گفت: ارگان های متولی باید از تردد مسافران به شدت جلوگیری می کردند و به عبارتی جاده ها را باید می بستند تا مسافران امکان تردد نداشته باشند.

 

وی تاکید کرد که مسئولان با توجه به شرایط موجود، باید بر اعمال مقررات و دستورالعمل ها مصمم باشند، تصمیمات را با قاطعیت بگیرند و نظارت بر مقررات و دستورالعمل ها از جمله بسته شدن برخی از کسب و کارها به دقت باید انجام گیرد.

 

رکورد بستری در بیمارستان امام خمینی شکست

معاون درمان بیمارستان امام خمینی تهران:به طور متوسط روزانه ٨٠ تا ٩٠ بستری بصورت روزانه داریم و ۵٠٠ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند.

 

در کلینیک های درمان سرپایی هم روزانه حدود ۴٠٠ بیمار درمان می شوند.

 

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان به شدت در حال افزایش است

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه تعداد مبتلایان به کرونا به شدت در حال افزایش است گفت: با ادامه این روند، احتمالاً از روز شنبه هفته آینده باید به سمت تعطیلی کامل حرکت کنیم.

 

به گزارش مهر، سید موسی خادمی شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: روند ابتلاء به بیماری روند بسیار تندی است و اگر رعایت نکنیم با مشکلات و محدودیت‌های جدی مواجه خواهیم شد.

 

وی افزود: با توجه به وضعیت تقریباً بحرانی بیماری کرونا در استان لرستان، از نظر تعداد مبتلایان، تعداد بستری شدگان و از نظر روند افزایشی تعداد فوت شدگان، ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا امشب تشکیل جلسه داد و گزارش‌ها حاکی از عادی انگاری شدید مردم است.

 

استاندار لرستان گفت: گویا مردم فراموش کرده‌اند که چنین بیماری خطرناکی وجود دارد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان بسیار کم و به زیر ۳۰ درصد رسیده به طوری که همه اعضای ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اظهار نگرانی کرده که در صورت ادامه این روند در هفته‌های آتی متأسفانه شاهد مرگ خیلی از عزیزان خواهیم بود و مشکلات زیادی برای سیستم بیمارستانی و بخش درمان ایجاد خواهد شد.

 

خادمی تصریح کرد: به همین دلیل از فردا به مدت سه روز نسبت به ارزیابی و تاکید بر رعایت پروتکل‌ها در همه اماکن خاص مانند پاساژها، دفاتر خدمات و پیشخوان دولت، مراکز پلیس به اضافه ۱۰، باشگاه‌های ورزشی، رستوران‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی، تالارها و سایر جاهای پر خطری که وجود دارد به شدت نظارت کنیم و اگر به این نتیجه برسیم که در این اماکن نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری نمی‌کنند، احتمالاً از روز شنبه باید به سمت تعطیلی کامل حرکت کنیم.

 

وی افزود: البته این موضوع به تصمیم بعدی ستاد استانی و ارزیابی آن از نظارتی که در چند روز آینده خواهیم داشت مربوط می‌شود.

 

استاندار لرستان با اشاره به احتمال تعطیلی در مناطق قرمز توسط دولت، گفت: اگر طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا تعطیلی عمومی اعلام شود ما تابع تصمیمات کشور هستیم و اگر این کمیته استانی که قرار است چند روز اجرای پروتکل‌ها را بررسی کند به این جمع‌بندی برسد که با روش‌های عادی پروتکل‌ها رعایت نمی‌شوند ما مستقل از این، خودمان به سمت تعطیلی خواهیم رفت.

 

خادمی با اشاره به وضعیت بیمارستانها گفت: طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان به شدت در حال افزایش است تعداد فوتی‌ها به ۵-۴ نفر در روز رسیده و آمار بستری‌ها هم خیلی بالا است که خوشبختانه هنوز تخت خالی وجود دارد اما اگر روند به همین شکل ادامه پیدا کند در چند روز آینده با مشکل تخت مواجه خواهیم شد.

 

وی با دعوت مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: روند ابتلاء به بیماری روند بسیار تندی است و اگر رعایت نکنیم با مشکلات و محدودیت‌های جدی مواجه خواهیم شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------