۵۳۶ نفر دیگر بر اثر کرونا جان باختند | ثبت ۸۷ فوتی در یک روز در گیلان و فارسکرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ۵۳۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع فوت شدگان به ۹۵ هزار و ۶۴۷ نفر رسید. 

 به گزارش ایرنا از وبدا، از دیروز تا امروز ۲۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۸۶۵ نفر از آنها بستری شدند.

 

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

 

تا کنون سه میلیون ۶۱۸ هزار و ۲۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 

۶ هزار و ۹۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تا کنون ۲۶ میلیون و ۷۹۰ هزار و ۱۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

همچنین ۱۳ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۳۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۴۰۱ هزار و ۴۸۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۷۹۷ دُز رسید.

 

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

 

 درحال حاضر ۳۳۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۸ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

 

رکورد فوتی های کرونایی در گیلان شکسته شد

 معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به فوت ۴۴ بیمار کرونایی طی یک شبانه روز در استان، گفت: این تعداد فوتی در ماه های اخیر بی سابقه بوده است.

 

 به گزارش مهر، انوش دهنادی مقدم ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به تشریح آخرین آمارهای کرونایی گیلان پرداخت و گفت: متأسفانه طی شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌های گیلان بسیار بالا بوده است.

 

وی با اشاره به فوت ۴۴ بیمار کرونایی در در شبانه روز گذشته در استان گیلان، گفت: این تعداد فوتی در ماه‌های اخیر بی سابقه بوده است.

 

دهنادی مقدم با بیان اینکه خطر ابتلاء به کرونا همه را تهدید می‌کند، افزود: متأسفانه عدم توجه شهروندان به رعایت دستور العمل های کرونایی و استفاده نکردن از ماسک، برگزاری دورهمی ها و ترددهای غیر ضرور در سطح شهر شرایط را برای افزایش تصاعدی ابتلاء، بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونا فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۴۷۴ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شده اند، اضافه کرد: با بستری این تعداد بیمار مجموع بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی گیلان به هزار و ۹۸۸ بیمار رسید.

 

دهنادی مقدم همچنین به پر شدن تخت‌های بیمارستانی استان گیلان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر تنها بیماران کرونایی خدمات درمانی دریافت می‌کنند سایر بیماران از این خدمات محروم شده اند.

 

وی ادامه داد: با بستری ۱۶ بیمار بدحال در شبانه روز گذشته، تعداد بیماران بد حال کرونایی نیز به ۳۲۵ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی گیلان رسید.

 

روز سیاه کرونایی/ ثبت ۴۳ فوت طی ۱ روز در فارس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نوزدهم مرداد را به لحاظ ثبت بیشترین مورد مرگ بیماران در ۲۴ ساعت، روز سیاه کرونایی فارس نامید.

 

مهرزاد لطفی چهارشنبه ۲۰ مرداد در سیصد و هشتاد و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: روز گذشته ۴۳ هم استانی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم.

 

لطفی گفت: پنجاه درصد جانباختگان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، افراد زیر ۶۰ سال بودند و این به منزله هشداری جدی برای جوانان و میانسالان است. 

 

او با اعلام هشدار وخامت اوضاع در فارس، از عموم مردم استان خواست تا در صورت مشاهده نشانه‌های بیماری، در مراجعه به این مراکز تعلل نداشته باشند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیر مراجعه کردن افراد مشکوک و دارای علایم به مراکز تشخیص و درمان سرپایی کرونا (۱۶ ساعته) را از عمده دلایل جان باختن افراد مبتلا به کووید۱۹ در استان دانست.

 

لطفی با ابراز تاسف از روزهای سیاهی که شاهد آن هستیم، از مردم خواست تا تعداد دفعات خروج از منزل را کاهش داده و از ترددهای غیرضروری و حضور در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات در این روزهای سخت و بحرانی بپرهیزند.

 

او با بیان اینکه همچنان ماموریت‌های انتقال بیمار به بیمارستان‌ها از سوی اورژانس فارس رو به افزایش است، از روند صعودی بی سابقه بستری جدید روزانه در هفته جاری خبر داد و اعلام کرد: متاسفانه ظرفیت بخش‌های ICU، در بیمارستان‌های استان تکمیل شده و بحران کرونا، همانند باتلاقی تمام بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان را در برگرفته است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------