نقشه آتشین کشور و افزایش ۴۱ درصدی مرگ‌های کروناییکرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
دلتا کرونا نقشه کشور را دوباره آتشین کرده است؛ این بار اما خطرناکتر و سریع تر. موارد ابتلا و بستری در اکثر استان های کشور رو به صعود دارد و هر روز هم آدم های بیشتری با این بیماری جان می دهند... 

به گزارش ایسنا، در حال حاضر در دنیا ۲۰۶ میلیون و ۹۵۸ هزار و ۵۰۲ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۱۸۵ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۴۱۵ نفر بهبود یافته و متاسفانه چهار میلیون و ۳۵۸ هزار ۲۷۴ نفر با این بیماری از بین رفته اند. در کشورمان نیز مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۳۸۹ هزار و ۸۵ نفر رسیده است و تاکنون سه میلیون ۷۰۰ هزار و ۸۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. این درحالی است که متاسفانه مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۷ هزار و ۲۰۸ نفر در کشور رسید.

 

۳۵۹ شهرستان؛ قرمز 

کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

در عین حال باید توجه کرد که علاوه بر شهرهای قرمز قبلی، شهرستان‌های اهر و بستان آباد در آذربایجان شرقی، اشنویه، چالدران در آذربایجان غربی، نائین در اصفهان، بدره، چرداول در ایلام، باخرز، مه ولات در خراسان رضوی، جاجرم، راز و جرگلان در خراسان شمالی، رامهرمز، شوشتر، هندیجان در خوزستان، سرخه در سمنان، زابل، قصرقند در سیستان و بلوچستان، ارسنجان در فارس، کمیجان در مرکزی، ارزوئیه، راور، رودبار جنوب، ریگان، فاریاب، قلعه گنج در کرمان، لنده، چرام در کهگیلویه و بویر احمد نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته‌اند.

 

بر این اساس در حال حاضر در کشورمان ۳۵۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۵۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

 

افزایش بیش از ۴۱ درصدی فوت کرونایی در کشور در هفته اخیر نسبت به هفته ماقبل

باید توجه کرد که از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۰، تعداد موارد سرپایی مثبت شناسایی شده در کشور ۲۳۰۸۰۰ نفر بوده است. همچنین تعداد موارد بستری جدید ۳۱۷۰۸ مورد و تعداد موارد فوتی جدید ۳۵۸۵ نفر بوده است.

 

بر اساس این آمارها، شاهد افزایش ۱۲.۵ درصدی در موارد سرپایی مثبت، افزایش ۱۸ درصدی در موارد بستری مثبت و  افزایش ۴۱.۴ درصدی در تعداد فوت شدگان بیماری در کشور در هفته اخیر نسبت به هفته ماقبل بوده‌ایم.

 

کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
 
کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
 
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------