بستری ۲۵۰۰ بیمار بدحال کرونایی در پایتخت | مجموع واکسنهای وارداتی از ۵۰ میلیون دوز عبور کردکرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در رابطه با شرایط بیماری کرونا در پایتخت، توضیحاتی ارائه داد.

 به گزارش مهر، علیرضا زالی، با اشاره به وضعیت شیوع بیماری در تهران، گفت:تعداد مراجعان سرپایی به بخش های درمانی و بهداشتی به زیر ۲۰ هزار نفر در روز رسیده است.

 

وی افزود:تعداد بستری ها در بخش های عادی و ویژه نیز کاهش یافته و این امر نشان می دهد الگوی بیماری در حال تنزل است.

 

زالی در عین حال تاکید کرد:ولی کماکان ۲۵۰۰ بیمار بدحال در قسمت های ویژه بستری هستند و کاهش آمار فوتی ها با فاصله زمانی بیشتری رخ خواهد داد.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران باتوجه به تجربه های حاصل شده در خیزهای قبلی بیماری، گفت:پیش بینی می شود که تا بروز خیز بعدی بیماری ۶ تا ۸ هفته فاصله وجود داشته باشد. اگر بتوانیم در این فاصله زمانی فرایند واکسیناسیون را تسریع بخشیم قطعاً باعث کاهش میزان ابتلا و بستری و فوتی ها در خیز بعدی خواهیم شد.

 

 مجموع واکسنهای وارداتی از ۵۰ میلیون دوز عبور کرد

شب گذشته ۳.۳ میلیون دوز واکسن کرونا از گمرک فرودگاه امام خمینی ترخیص شد.

وضعیت بیماران کرونایی و واردات واکسن کرونا,واردات محموله واکسن کووید-19 از طریق فرودگاه

 

کرونا,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

به گزارش تسنیم،‌ بر اساس آمارهای گمرک ایران از نیمه بهمن سال گذشته تاکنون حدود  ۵۰  میلیون دوز واکسن وارد کشور و تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شده است.

 

از ۱۵ بهمن ۹۹ تا ۱۸ شهریور سال جاری ۵۰ محموله واکسن کووید-۱۹ از طریق فرودگاه امام‌خمینی وارد کشور شده و پس از انجام  تشریفات گمرکی به طور حمل یکسره شبانه روزی و از پای پرواز به طور مستقیم تحویل نمایندگان وزارت بهداشت شد.

 

بر اساس این گزارش، طی این مدت ۵۰ میلیون دوز واکسن از کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی،‌ اتریش و هند وارد ایران شده است.

 

 بررسی جزئیات محموله‌های وارداتی واکسن نشان می‌دهد که بیشترین محموله به واکسن سینوفارم از چین با ۲۹ محموله حاوی ۴۰ میلیون  دوز اختصاص دارد. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------