اخبار پزشکی


کاهش وزن طبیعی با قهوه سبز فوری, تولید قهوه سبز مولتی کافه,تولیدکننده قهوه فوری

کاهش وزن طبیعی و افزایش متابولیسم با قهوه سبز فوری

مولتی کافه اولین تولید‌کننده قهوه فوری مولتی کافه پیشگام در تولید قهوه سبز برای تندرستی بیشتر کاهش وزن طبیعی و افزایش…

تست پی سی آر پنج درصد زائران در ورود به مهران مثبت بود!/ عملیات بازگشت زوار اربعین با ۱۱۳۰ پرواز پایان پذیرفت تست پی سی آر ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
صادقی فر گفت: تست پی سی آر پنج درصد زائران اربعین که از مرز بین المللی مهران وارد کشور شده اند، مثبت بوده است. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، جمیل صادقی فر،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه تست پی سی آر پنج درصد زائران در ورود به مهران مثبت بود، اظهار داشت: از حدود ۶۰ هزار زائر وارد شده به کشور از طریق مرز بین المللی مهران ۲۰ هزار تست کرونا انجام گرفت که حدود یک هزار نفر از آنان تست مثبت بودند.

 

او افزود: به منظور کنترل موج ورودی زائران با کمک دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و لرستان تلاش شد سلامت افراد بررسی و افراد دارای تست مثبت از بقیه جدا شوند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: به منظور انجام تست کرونا در این فاصله زمانی محدود برای جلوگیری از تجمع افراد در پایانه مرزی مهران از کلیه نیروهای شبکه های بهداشتی استان استفاده و خوشبختانه به صورت شبانه روزی وضعیت سلامت افراد کنترل و ارزیابی شد.

 

 صادقی فر تاکید کرد: افراد مشکوک و مثبت از بقیه جدا و به صورت جداگانه به استان های محل سکونت اعزام شدند و به مسئولان استانی تعداد افراد بیمار و اطلاعات آنها نیز اعلام شد.

 

او در خصوص وضعیت واکسیناسیون در استان نیز گفت: تاکنون ۶۲ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال دز اول واکسن کرونا در استان را تزریق کرده اند و ۲۵ درصد نیز هر ۲ دز واکسن را دریافت کرده اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اکنون روزانه هشت تا ۱۰ هزار دز واکسن کرونا در ۱۸ مرکز استان تزریق می شود و آمادگی داریم که این میزان را به ۱۵ هزار دز در روز افزایش دهیم.

 

صادقی فر تاکید کرد: اکنون ۱۰۰ هزار دز موجودی واکسن داشته و هیچ مشکلی از نظر تامین واکسن نداریم تنها واکسن برکت به دلیل محدودیت به استان وارد نشده و تعداد محدودی برای تزریق دز دوم فردا وارد استان خواهد شد.

 

او با تقدیر و تشکر از مجموعه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان که در کنار سایر گروه های درمانی به رصد وضعیت سلامت آب و غذا و بهداشت محیط در پایانه مرزی مهران پرداختند نیز گفت: در نمونه گیری انجام شده از آب و غذا موکب ها غذاهای با کیفیت عرضه شده بود.

 

عملیات بازگشت زوار اربعین با ۱۱۳۰ پرواز پایان پذیرفت

سازمان هواپیمایی کشوری از پایان عملیات بازگشت زائران شرکت کننده در مراسم اربعین با بیش از یک هزار و ۱۳۰ سورتی پرواز و انتقال بیش از ۵۱ هزار نفر به کشور خبر داد.

 

در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا پایان روز ۱۰ مهر امسال در مجموع ۱۳۷هزار و ۶۸۲ زائر اربعین حسینی با انجام ۱۱۳۰ سورتی پرواز جا به جا شدند که از این تعداد ۸۶ هزار و۲۱۳ نفر اعزام و ۵۱ هزار و ۴۶۹ نفر به کشور بازگشتند.

 

در عملیات پروازهای اربعین ۱۵ شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی از ۱۵ فرودگاه کشور به مقاصد نجف و بغداد مشارکت داشتند که فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، مشهد، تبریز، اصفهان و شیراز به ترتیب پرترافیک ترین فرودگاه های کشور به شمار رفته‌اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی