نامه سرگشاده همسر مصطفی تاج زاده به رئیس قوه قضاییهمصطفی تاج زاده و همسرش،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

فخرالسادات محتشمی پور نوشت: از آنجا که احیاء و برقراری حقوق فرد تحت نظر و بازداشتی یا نگرانی ها و بی خبری های خانواده زندانی از جمله مواردی است که با ایام تعطیلات تباین ندارد ناگزیر دست به قلم شدم.

 

متن نامه خانم فخرالسادات محتشمی پور همسر سید مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب بدین شرح است:

 

رئیس محترم قوه قضائیه

جناب آقای محسنی اژه ای

با سلام

 

مطلعید که همسرم سید مصطفی تاجزاده شامگاه جمعه ۱۷ تیرماه با هجوم تعداد زیادی از مأمورین امنیتی سپاه در منزلمان بازداشت شد (در حالیکه بازداشت در شب استثنائی است که درموارد معین و مشخص اعمال میگردد و به زعم اتفاق حقوقدانان خلاف قاعده بوده و مشمول همسر اینجانب نمیگردد) و از آن تاریخ تاکنون در سلول انفرادی دوالف محروم از حقوق اولیه اش (نظیر ملاقات و تماس تلفنی و سایر موارد)به سر می برد.

 

از آنجا که احیاء و برقراری حقوق فرد تحت نظر و بازداشتی یا نگرانی ها و بی خبری های خانواده زندانی از جمله مواردی است که با ایام تعطیلات تباین ندارد ناگزیر دست به قلم شدم تا نگرانی شدید خود و خانواده همسر عزیزم، سید مصطفی تاجزاده را از بی توجهی دستگاه قضا نسبت به وضعیت سلامت ایشان اعلام کنم که به تشخیص پزشکان متخصص در معرض مخاطره جدی قرار دارد.

 

جناب آقای اژه ای

یادآور می شود نامه هشدارآمیز انجمن اسلامی جامعه پزشکی مبنی بر احتمال مخاطرات جدی قلبی وعروقی برای همسر روزه دارم با توجه به بیماری فشارخون بالا در تاریخ ۲۴ مردادماه، یعنی پس از ۳۷ روز بازداشت انفرادی و ۲۴ روز روزه داری اعتراضی ایشان نسبت به روند غیرقانونی بازداشتش، به دست شما رسیده است. و با کمال تأسف طی این ۵ روز هیچ واکنش رسمی از ناحیه دستگاه قضایی و مسئولین مربوطه در پاسخ به این هشدار و درخواست انسانی، حقوقی وشرعی مندرج در نامه نشان داده نشده است.

 

رئیس محترم قوه قضائیه

اینجانب ضمن اعلام بی خبری محض از همسر عزیزم‌ که صرفا به دلیل بیان دیدگاه های منتقدانه خود مورد قهر و غضب قرار گرفته و خود و خانواده اش پیش از هرگونه محاکمه عادلانه محکوم به مجازات های ناعادلانه شده اند، دادخواهی خود را خدمت شما و عموم هموطنان عزیزم عرضه می دارم.

 

بدیهی است ادامه بی اعتنایی به هشدارهای پزشکی و تبعات مخاطره آمیز آن برعهده شماست که بارها بر استقلال دستگاه قضا وتوجه به حقوق زندانیان تأکید داشته اید.

 

جماران

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------