آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , احمدی‌نژاد

احمدی‌نژاد در مصاحبه با نیویورک تایمز: ایران باید مستقیم با ترامپ وارد گفتگو شود/ ترامپ مرد عمل است/ 3 نامه برای او نوشتم

احمدی نژاد: "ترامپ یک تاجر است و بنابراین قادر به محاسبه سود و زیان و تصمیم‌گیری بر این مبناست". "محمود احمدی‌نژاد" در مصاحبه‌ای تفصیلی با…


ربیعی: دولت نیازمند شنیدن صداهای خاموش جامعه استاخبار,اخبار سیاسی,ربیعی

سخنگوی دولت گفت: ارتباط پایه و ارکان زندگی است و به‌خصوص دولت بایدبه این نکته توجه کند، ما نیازمند شنیدن صداهای خاموش جامعه از جمله قشر نیازمند هستیم.

به گزارش فارس، علی ربیعی عصر امروز در مراسم دهمین سالگرد تأسیس روزنامه شهرآرا در تالار شهر گفت: رسانه و افکار عمومی موضوع امروز نیست و سابقه‌ای دیرینه دارد و در همه دوران‌ها افکار عمومی برای جوامع مهم بوده است.

 

 سخنگوی دولت تصریح کرد: من حیات اجتماعی ایران امروز و آینده را مرتبط با کنش‌های رسانه‌ای می‌دانم، یک نفر ممکن است بگوید سیاست خارجی یا اقتصاد هر کسی عرصه‌ای را مؤثر بداند.

 

وی با بیان اینکه شاید امروز بیش از هر زمان دیگری تکنولوژی‌های ارتباطی باعث شده در جامعه هر فرد یک رسانه محسوب شود، تاکید کرد: تحولات نسل دهه ۶۰ در جای خودش قابل تأمل است، اما اثری که دنیای رسانه و فناوری بر نسل امروز گذاشته بی‌بدیل است.

 

ربیعی افزود: در کشور ما رسانه دستی قدرتمند در ارسال اخبار و ارتباط بین جامعه دارد و این اتفاقات باعث شده بیش از پیش بر لزوم حضور رسانه در جامعه باور پیدا کنیم، هیچ کشوری در دنیا به اندازه ما فعالیت رسانه‌ای برون‌مرزی ندارد.

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه هیچ دوره تاریخی در ایران اقتصاد تا این اندازه با بحث روانی و اجتماعی سرشته نشده بود، اظهار کرد: ذهنیت‌های ناامن باعث می‌شود فرد به‌سمت اعتیاد برود.

 

وی اظهار کرد: ما چه در زمینه ارتباط و چه سخن احتیاج به‌کار و انسجام بیشتر داریم، اینکه رسانه توسط چه کسانی تولید می‌شود مهم است، این سخنی که جاری است کجا باید جریان پیدا کند و آیا باید در جامعه پخش شود، سخنگویی انتقال داستان جامعه برای سیاست‌گذاران است.

 

ربیعی عنوان کرد: کاری که با کمک رسانه دنبال می‌شود این است که ما روایت‌های مشترک را دامن بزنیم تا به‌درک خوشبختی برسیم و این جز با ادراک مشترک به‌وجود نمی‌آید.

 

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما نیاز به محکم کردن ارتباط داریم چون ارتباط پایه انسجام بین سیاستگذار و جامعه است، خاطرنشان کرد: ما ممکن است همه به یک اندازه نگران گفت‌وگو باشیم، اگر روزگاری با تلویزیون می‌نشستیم اکنون هرکسی یک گوشه برای خودش نشسته و برای شنیدن هم باید فریاد بزنیم!

 

وی افزود: ارتباط پایه و ارکان زندگی است و به‌خصوص دولت بایدبه این نکته توجه کند، ما نیازمند شنیدن صداهای خاموش جامعه از جمله قشر نیازمند هستیم.

 

ربیعی گفت: ما به کمک رسانه‌ها باید بتوانیم ارتباط قوی را در جامعه منعکس کنیم و هیچ صدایی نشنیده نماند و سازماندهی کنیم تا کسی زندگی ناراحتی یا احساس دیده نشدن نداشته باشد.

 

سخنگوی دولت بیان کرد: راه‌حل اول آزادی رسانه است، صدای کاغذی از بین نرفته و جایگاه خودش را حفظ کرده است، در جوامع بشری و هربار با یک درخشش و میانجی‌گری اجتماعی بازخواهد گشت، صدای کاغذی را بیش از گذشته باید تقویت کنیم.

 

وی عنوان کرد: امروز هر ایرانی با یک کپشن، رسانه است، ما نیاز به میانجی‌های اجتماعی داریم و روزنامه‌نگاری تحقیقی و تحلیلی امروز به ما کمک می‌کند.

 

ربیعی با تاکید بر اینکه امروز رسانه‌ها باید به کمک امیدبخشی و شادی‌آفرینی در جامعه بیایند، یادآور شد: برای ارتباط باید با صداهای مسؤولانه با جامعه حرف بزنیم، اخبار نگران‌کننده نمی‌تواند کمک کند و رسانه باید برای هر امری در زندگی راه‌حل ارائه کند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------