آخرین اخبار سیاسی


محمد حسن آصفری،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

«آصفری» نماینده مجلس: اینکه دلار به بالاترین نرخ خودش رسیده، به خاطر این است که نتوانستیم سطح روابط‌مان را با کشور‌های دیگر توسعه دهیم

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، مطرح کرد: «دیپلماسی ما در گذشته ضعف مذاکره داشته و اصول و قواعد مذاکره را بلد نبوده است چرا که اگر بر…

ابتکار: تلاش‌های زیادی از سوی دولت برای رفع حصر انجام شده، اما همه چیز دست رئیس‌جمهوری نیستاخبار,اخبار سیاسی,معصومه ابتکار

ابتکار در خصوص مساله رفع حصر، گفت: در این خصوص تلاش های زیادی از سوی دولت انجام شده و کسی اعتقاد ندارد شرایط قابل قبول است اما باید پذیرفت در این خصوص همه چیز در دست رییس جمهوری نیست.

به گزارش ایرنا، معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: دولت در خصوص حضور زنان در ورزشگاه ها تمام تلاش خود را انجام می دهد.

 

 معصومه ابتکار روز دوشنبه در پرسش به سوال های دانشجویان در همایش محرومیت های جنسیتی زنان و راهکارهای رفع آنها که توسط انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، افزود: دولت می کوشد در فوتبال همچون رشته بسکتبال؛ بانوان امکان حضور در ورزشگاه و تماشای مسابقات را پیدا کنند. 

 

وی همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص مساله رفع حصر، گفت: در این خصوص تلاش های زیادی از سوی دولت انجام شده و کسی اعتقاد ندارد شرایط قابل قبول است اما باید پذیرفت در این خصوص همه چیز در دست رییس جمهوری نیست.

 

وی همچنین گفت: گفتمان ملی - سیاسی تاکید رییس دولت اصلاحات بوده است تا خدای ناکرده شاهد ایجاد فضای امنیتی در کشور نباشیم چرا که در چنین فضایی هیچ اتفاق مثبتی نخواهد افتاد.

 

ابتکار ادامه داد: اینکه بگوییم هیچ تحولی اتفاق نیفتاده بی انصافی است و همه ما باید با مرور تاریخ معاصر کشور از تحولات بوجود آمده آگاهی پیدا کنیم.

 

وی در خصوص وعده رییس جمهوری مبنی بر انتخاب وزیر زن که سوال یکی از دانشجویان بود نیز با اشاره به رویکرد جدی دولت برای تقویت جایگاه زنان در نظام مدیریتی کشور، گفت: برای دوران بعد نیز زنان توانمند زیادی برای وزیر شدن در آینده داریم و تحولات امروز کشور در این زمینه چشمگیر است اما با برنامه ریزی های صورت گرفته می توان به این هدف دست یافت.

 

وی یادآور شد: در کشورمان ۳۳هزار دهیار داریم که ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنان زنان تحصیلکرده هستند که این خود یک تحول بزرگ در حوزه بانوان است.

 

ابتکار اضافه کرد: در دوره جدید تعداد زیادی از اعضای شوراهای اسلامی شهرها را زنان تشکیل می دهند، بنابراین نباید مشکلات حوزه بانوان را بدون در نظر گرفتن تحولات و نتایج مثبت این حوزه دید.

 

معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای تحولات واقعی جامعه ضمن لزوم مطالبه گری و وجود جریان بیدار دانشجویی که بدون لکنت زبان سخن بگوید باید به سمتی برویم که از تصمیماتی که تبعات سنگین برای کشور داشته‌ باشد، دوری کنیم.

 

وی درباره دیدگاه خود درباره حجاب اجباری نیز که پرسش یکی از دانشجویان بود، گفت: حجاب، مبنای روابط اجتماعی صحیح بین انسان ها بوده و برای حضور شهروندان در اجتماع در هرجامعه موازین و چارچوب هایی وجود دارد که باید رعایت شوند.

 

ابتکار با بیان اینکه سوء استفاده جنسی را زنان تحمل نمی کنند،افزود: چرا نباید ما چارچوب هایی بگذاریم که هدف غایی قرآن کریم است؟

 

وی ادامه داد: یکی از درس های قرآن کریم چشم پوشاندن از نگاه به نامحرم چه از سوی زن و چه مرد است.

 

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: مفهوم حجاب که برخی معادلات اجتماعی مرد و زن را ایجاد کند، کنترل افراد نیست بلکه استقلال فکر و اندیشه است که یک بخش آن پوشش می باشد و گفتار و رفتار و احترام به آزادی آنها نیز بخش های دیگر آن است.

 

وی با بیان اینکه پوشش پیام دارد و در تمام جوامع دنیا هم چارچوبی برای آن مشخص شده، افزود: در جمهوری اسلامی ایران هم این یک بخش از مجموعه معادلات تعیین کننده روابط زن و مرد در جامعه است که برای آن باید آموزش و فرهنگسازی مناسب داشت.

 

ابتکار با بیان اینکه برخوردهای قهری با بی حجابی نیز موفق نبوده؛ گفت:پوشش چادر انتخاب من بوده و ما برای ترویج سنت های ایرانی باید لباس های قومی که نشاندهنده هویت ماست را ترویج کنیم.

 

ابتکار در خصوص نام خود نیز که پرسش یکی از دانشجویان بود،گفت: ۲ اسمی بودن من جنجال آفرین شده و نیلوفر نام خانوادگی ام و معصومه نام شناسنامه ایم از زمان تولد بوده است.

 

ابتکار در سفر یک روزه خود به قزوین از نمایشگاه توانمندی های زنان استان قزوین دیدن کرد و قرار است در شواری اداری و نشست احزاب این استان نیز شرکت کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------