آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,قاضی منصوری

برادر قاضی منصوری: احتمال ترور او وجود دارد

به دنبال انتشار ناقص گفت وگوی برادر قاضی منصوری با یکی از خبرگزاری ها؛ وی در رابطه با آخرین پیگیری های خانواده منصوری درباره قتل مشکوک…


سهیلا جلودارزاده: خط فقر 7 میلیون تومان است/ افزایش حقوق‌ها با پول بدون پشتوانه موجب افزایش قدرت خرید نمی‌شوداخبار,اخبار سیاسی,سهیلا جلودارزاده
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در حال حاضر گفته می‌شود خط فقر 7 میلیون تومان است. علت این موضوع هم چاپ اسکناس بدون پشتوانه است. پول بی‌ارزش می‌شود چون چاپ آن بدون پشتوانه است.

سهیلا جلودارزاده، نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در مورد میزان حقوق کارگران و کارمندان در سال 99 گفت: حقوق کارگران و کارمندان در سال آینده قابل پیش‌بینی نیست. افزایش حقوق‌ها بستگی به روابط خارجی و تحریم‌ها دارد. برخی از فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم برای تامین منابع جاری کشور است، در نتیجه در حال حاضر نمی‌توان گفت به صورت حقیقی و قطعی به چه میزان افزایش حقوق خواهیم داشت.

 

 او ادامه داد: ممکن است درصدی به عنوان افزایش حقوق کارگران و کارمندان اعلام شود، اما در واقع قدرت خرید مردم بالا نرود. افزایش حقوق کارگران می‌توانست متفاوت‌تر از افزایش حقوق کارمندان باشد، چون در سال جاری صادرات و رونق تولید داشتیم، اما با توجه به شرایطی که پیش آمده نمی‌دانیم در حقوق کارگران افزایش خواهیم داشت یا خیر. صادرات موجب رونق تولید و ارزآوری می‌شود، در نتیجه بخشی از منابع کشور را تامین می‌کند.

 

به گفته این نماینده مجلس احتمال می‌رود به صورت حقیقی شاهد افزایش حقوق کارگران و کارمندان نباشیم.

 

 این نماینده مجلس به حدود خط فقر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر گفته می‌شود خط فقر هفت میلیون تومان است. علت این موضوع هم چاپ اسکناس بدون پشتوانه است. پول بی‌ارزش می‌شود چون چاپ آن بدون پشتوانه است. بنابراین افزایش حقوق‌ها با پول بدون پشتوانه قدرتی ندارد، زیرا موجب افزایش قدرت خرید نمی‌شود بلکه تنها توقعات را بالا می‌برد.

 

 جلودارزاده با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیری به منظور افزایش قدرت خرید کارگران و کارمندان گفت: در چنین شرایطی اقتصادهایی که سالم هستند و عقلا بر آن حاکم‌اند، کالای اساسی در اختیار مردم قرار می‌دهند تا در این شرایط گرسنگی و فقر مزمن به وجود نیاید. اینکه مبلغ حقوق‌ها را افزایش دهند اما محتوا نداشته باشد، تنها یک فریب است.

 

 او در پایان گفت: بهتر است با مردم با صداقت برخورد کنیم و به رفع نیازهای اساسی آنها فکر کنیم نه به فریب دادن آنها.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------