X

آخرین اخبار سیاسی


فرمانده سپاه،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

فرمانده سپاه: آمریکا دیگر نمی‌تواند به اسرائیل کمکی کند/ با یک عملیات رژیم صهیونیستی منهدم می‌شود

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تشریح فعالیت های سپاه قدر در منطقه گفت:سپاه قدس پیشانی جنگی وسیعی تشکیل دادکه دشمن را در هر نقطه ای…

شورای نگهبان: افزایش ۱۰ درصدی تسهیم درآمد اپراتور‌ها مبهم و مغایر با قانون اساسی استشورای نگهبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی
شورای نگهبان مصوبه مجلس شورای اسلامی در جریان تصویب بودجه سال 1400 درخصوص افزایش 10 درصدی تسهیم درآمد اپراتورها را دارای ابهام و مغایر با اصول 52 و 53 قانون اساسی دانست.

به گزارش ایسنا، براساس جزء 2 بندی (ی) قانون بودجه 1400 که به تصویب مجلس رسیده است، حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از کارور(اپراتورهای) ارائه دهنده خدمات مخابراتی به میزان ده درصد(۱۰%) افزایش یافته و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۳۰۴۰۴ نزد خزانه داری کل واریز می شود و کارورهای (اپراتورها) ارائه دهنده خدمات اجازه افزایش تعرفه اینترنت مصرفی را در سال ۱۴۰۰ ندارند. منابع حاصل مازاد بر 69 هزار و 800 میلیارد ریال در ردیف ۱۳۰۴۰۴ صرف توسعه زیرساخت اینترنت ثابت پرسرعت توسط شرکت مخابرات ایران که امکان ارائه سرویس‌های صوت و تصویری پیشرفته را داشته باشد، می‌شود. اینترنت ثابت پرسرعت می بایست امکان رقابت و مقابله با تهدیدات اینترنت ماهواره‌ای توسط کشورهای خارجی دیگر در حریم کشور را داشته باشد.

 

این درحالیست که شورای نگهبان شب گذشته در بند 6-3 لیست ایراداتی که به قانون بودجه 1400 مصوب مجلس، منتشر کرده، آورده است: در جزء 2 بند (ی) از این جهت که مشخص نیست در حکم این جزء درخصوص افزایش مذکور، مفاد قراردادهای معتبر منعقد شده رعایت شده است یا خیر، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهار نظر خواهد شد. همچنین این جزء باتوجه به عدم وجود ردیف و نحوه دقیق هزینه‌کرد منابع مازاد بر مبلغ مذکور، مغایر اصول 52 و 53 قانون اساسی شناخته شده است.ارای ابهام و مغایر با اصول 52 و 53 قانون اساسی دانست.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی