آخرین اخبار سیاسی

علی مطهری،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

مطهری: مگر ایران مستعمره روسیه است؟!/ لازم نیست آن ها از برجام هم منافعی ببرد

خبرآنلاین نوشت: علی مطهری به ادعاها درباره ضرورت تامین منافع روسیه در توافق برجام ، واکنش نشان داد. "علی مطهری" نماینده مجلس دهم نوشت: این…

رئیسی: مدیران خسته را به حاشیه ببرید/ دستور رئیس جمهور برای کمک به زلزله‌زدگان افغانستانابراهیم رئیسی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
رئیس‌جمهور در شورای اداری استان خراسان شمالی گفت: دولت سیزدهم دولت حل مسئله است و مدیران بی‌انگیزه باید به حاشیه بروند.

به گزارش تسنیم، سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در شورای اداری استان خراسان شمالی اظهار داشت: دولت ما دولت حل مسئله است.

 

وی افزود: مسئولان باید با کار تحولی میدانی کار کنند و در وسط میدان باشند تا ریشه فساد خشکیده شده و مشکلات برطرف شود.

 

رئیس جمهور با اشاره به مشکلات استان، گفت: امروز کشور نیازمند تفکر جهادی هم‌ چون سال‌های دفاع مقدس است. امروز هم نیروهای خوش استعداد زیادی وجود دارد که باید از آن‌ها در مدیریت‌ها استفاده شود.

 

وی با اشاره به درخواست مردم برای کنار رفتن مدیران خسته و بی‌انگیزه، تصریح کرد: مدیران باید روحیه تحولی داشته باشند تا کارها به خوبی پیش برود و اگر روحیه تحولی نداشته باشند نمی‌توان بر مشکلات فائق آمد.  مدیر کارآمد تحول خواه تحول‌آفرین باید در صدر جدول موفقیت قرار گیرد تا مشکلات مردم برطرف شود. مدیران بی‌انگیزه باید به حاشیه بروند.

 

رئیسی گفت: مدیران استاتی اختیارات کافی را دارند و باید در استان معطل مرکز نباشند و گره‌گشایی کنند. باید همه دنبال حل مسئله باشید.

 

وی ادامه داد: در استان خراسان شمالی موضوع آب یک موضوع جدی است. پتروشیمی خراسان و استفاده آن از آب شرب یک مسئله است که باید از پساب استفاده کنند. همه دستگاه‌ها باید زمان استفاده این مجتمع از پساب را به کمترین زمان تقلیل دهند. درست استفاده نکردن از آب در این استان جدی است.

 

رئیس جمهور استان خراسان شمالی قطب تولیدات کشاورزی و دامداری دانست و تصریح کرد: صنایع تبدیلی در استان خراسان شمالی یک کاستی است. در استانی که تولید کننده دام و لبنیات است چرا صنایع لبنی وجود ندارد؟

 

وی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای همسایه از اولویت‌های دولت سیزدهم است اظهار داشت: در ارتباطات اخیر با ترکمنستان، بر برقراری ارتباط مرزی با این کشور تاکید کردم. باید دوباره این مبادلات احیاء شود. این کار باید با جدیت دنبال شود و توسعه تجارت با ترکمنستان در اولویت باشد.

 

رئیسی افزود: بازار دائمی صنایع دستی با توجه به استعداد و توان استان باید با سرعت در استان ایجاد شود. هم‌چنین راه‌آهن گرگان مشهد یک ضرورت قطعی برای استان است. هم‌چنین باید زنجیره تولیدات دامی و کشاورزی در استان شکل بگیرد.

 

رئیس‌ جمهور با اشاره به کاهش شمار مبتلایان کرونایی گفت: از کادر درمان برای این مجاهدت بسیار سپاسگزارم.

 

***

 

دستور آیت‌الله رئیسی برای کمک به زلزله‌زدگان افغانستان/ امکانات استان‌های همسایه بسیج شود

یت‌الله سید ابراهیم رییسی عصر امروز در حاشیه شورای اداری استان خراسان شمالی با اظهار تاسف از زلزله مهیب در افغانستان، اظهار داشت: از این اتفاق تلخ که برای مردم مظلوم افغانستان افتاد بسیار متاثر هستیم.

 

وی افزود: مردم مظلوم افغانستان همواره تحت ظلم دول آمریکایی‌ و اروپایی هستند و این مشکل همیشه دل مردم ایران را رنجانده است. امروز هم گروه‌های تکفیری مسلح به این مردم ظلم می‌کنند.

 

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: هلال احمر و دستگاه‌های خدمت‌رسان به یاری زلزله‌زدگان شتافتند و باز هم تاکید می‌کنم همه دستگاه‌ها باید به کمک مردم همسایه و برادر ما بشتابند.

 

وی از استان‌های مرزی خواست برای کمک به مردم افغانستان بسیج شوند و گفت: استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان باید در این کمک در خط مقدم باشند.

 

رئیسی گفت: همواره در کنار مردم مظلوم افغانستان خواهیم بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------