آخرین اخبار سیاسی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

۸ تیر، روز برگزاری انتخابات / دهم تا چهاردهم خرداد، زمان ثبت نام کاندیداها

جلسه سران قوا برگزار و هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم تعیین شد. به گزارش «انتخاب»؛ در این جلسه که بعد…

نماینده مجلس: ۱۵ تا ۲۰هزار نفر از مدیران مدارس به دلایل سیاسی و اعتقادی برکنار شده اندجلال محمودزاده،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
محمود زاده، نماینده مجلس یازدهم از اخراج، تعلیق و برکناری گسترده مدیران مدارس خبر داد و گفت: در این دوره دیدیم که از دانشگاه‌ها گرفته تا آموزش و پرورش ودستگاه‌های اجرایی، به شدت خالص‌سازی دارد انجام می‌شود.از آن طرف هم دستگاه‌های اجرایی اصلا از جناح‌های مقابل استفاده نمی‌کنند تا حدی که اگر بو ببرند مدیری به لحاظ اعتقادی و یا سیاسی با جریان حاکم یا دولت همسو نیست فورا او را عزل می‌کنند. بر اساس آماری که به دستمان رسیده است از زمان روی کار آمدن آقای صحرایی، وزیر آموزش پرورش حدود۱۵ تا ۲۰هزار نفر از مدیران مدارس را تغییر داده‌اند.

مهلت ثبت نام نهایی کاندیداها به پایان رسیده است. روز پنجشنبه اولین میتینگ انتخاباتی قالیباف و یارانش برگزار شد اما جبهه اصلاحات به دلایل مختلفی از جمله همراهی با شرایط جامعه، از دست دادن پایگاه‌های اجتماعی وتجربه رد صلاحیت‌های گسترده کاندیداهای خود در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری پیشین، برنامه‌ای برای انتخابات ندارد. تحلیل فعالان سیاسی این است که احتمالا شورای نگهبان همان راه قبلی را پیش گیرد و مجلس دوازدهم هم مجلسی همسو با دولت فعلی باشد.

 

جلال محمودزاده، نماینده اصلاح طلب اهل سنت مردم مهاباد در مجلس درباره پیش بینی خود از روند رد و تایید صلاحیت‌های شورای نگهبان برای انتخابات پیشرو به دیده‌بان ایران گفت: «از حالا نمی‌توان پیش‌بینی کرد ولی امیدوارم روند دوره گذشته در پیش گرفته نشود و همه کاندیداها از همه جناح‌ها فرصت شرکت داشته باشند. این انتخابات در زمان بسیار حساسی دارد برگزار می‌شود؛ در شرایطی که خاورمیانه دچار مشکلاتی شده، اسرائیل به فلسطین حمله کرده و ایران پشت سر مردم فلسطین قرار گرفته است. در این شرایط جناح‌های سیاسی مختلف در داخل کشور نسبت به دفاع از مردم غزه با هم همفکر بودند و تحکیم و یگانگی میان طیف‌های سیاسی برقرار شده که امیدوارم انتخابات آینده آن را برهم نزدند. شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی باید به نحوی کار کنند که فضا را برای حضور حداکثری مردم و جناح‌های مختلف فراهم کنند.»

 

اخراج اساتید ادامه دارد

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه باتوجه به روند خالص‌سازی می‌توان انتظار انتخاباتی با حضور همه جناح‌های سیاسی داشت، به دیده بان ایران گفت: «در این دوره دیدیم که از دانشگاه‌ها گرفته تا آموزش و پرورش ودستگاه‌های اجرایی، به شدت خالص‌سازی دارد انجام می‌شود.تعدادی از معلمان و مدیران مدارس کنار گذاشته و برخی اساتید اخراج شده اند و همچنان این روند ادامه دارد»

 

محمودزاده ادامه داد: «از آن طرف هم دستگاه‌های اجرایی اصلا از جناح‌های مقابل استفاده نمی‌کنند تا حدی که اگر بو ببرند مدیری از جناح مقابل است فورا او را عزل می‌کنند.»

 

 ۱۵ تا ۲۰هزار نفر از مدیران مدارس به دلایل سیاسی و اعتقادی برکنار شده اند

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی درباره دلایل تغییر گسترده مدیران مدارس در شهرستان‌ها گفت: «بر اساس آماری که به دستمان رسیده است از زمان روی کار آمدن آقای صحرایی، وزیر آموزش پرورش حدود ۱۵ تا ۲۰هزار نفر از مدیران مدارس به دلایل سیاسی و اعتقادی برکنار شده‌اند. تعدادی از این مدیران اخراج و تعلیق اکثر آن‌ها در پست شغلی خود جابه جا شده‌اند. امیدوارم در انتخابات مجلس دوازدهم با این روند مواجه نباشیم.»

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------