آخرین اخبار سیاسی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

۸ تیر، روز برگزاری انتخابات / دهم تا چهاردهم خرداد، زمان ثبت نام کاندیداها

جلسه سران قوا برگزار و هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم تعیین شد. به گزارش «انتخاب»؛ در این جلسه که بعد…

وکیل توماج صالحی: اقدامات اداری و قضائی لازم برای عمل جراحی پای او در جریان استتوماج صالحی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
یکی از وکلای توماج صالحی، خواننده بازداشتی در جریان اعتراضات سال گذشته ایران، اخبار منتشر شده درباره وضعیت سلامت او را رد و تاکید کرد که وضعیت سلامت او پایدار است و مستمرا با خانواده در تماس است و ملاقات هفتگی دارد.

رزا اعتماد انصاری، یکی از وکلای توماج صالحی در گفت‌وگو با شرق با اشاره به اخبار منتشر شده درباره وضعیت سلامت این خواننده رپ بازداشتی در ایران، اظهار کرد: «من نمی‌دانم اخبار مربوط به وضعیت سلامت توماج صالحی از کجا مطرح می‌شود اما آنچه بعضا گفته می‌شود، مایه حیرت است. توماج صالحی از ساعت 2 و 10 دقیقه ظهر 19 تیرماه که رأی پرونده‌اش ابلاغ شد از بند امنیتی به بند عمومی زندان منتقل شد و تا امروز هم وضعیت سلامت پایداری را در زندان داشته است.»

 

او با بیان اینکه «یکی از موارد مربوط به سلامت توماج صالحی، دندان درد او بود»، گفت: «در حد فاصل برگزاری جلسه اول و دوم رسیدگی به پرونده توماج صالحی در دادگاه، او اعلام کرده بود که دندان درد بسیار شدیدی دارد که با پیگیری‌های صورت گرفته و با دستور رئیس دادگاه و پیگیری‌های مقامات زندان، در فاصله دو هفته‌ای برگزاری جلسات اول و دوم دادگاه او، دندان توماج صالحی توسط متخصص دندان پزشکی ویزیت شده و عصبی کشی هم صورت گرفته است. خود توماج صالحی در جلسه دوم دادگاهش گفت که دندان درد او درمان شده است.»

 

این وکیل دادگستری با اشاره به آخرین وضعیت پای توماج صالحی، تصریح کرد: «در حال حاضر، تنها موضوع مطرح درباره وضعیت سلامت توماج صالحی، پیگیری وضعیت جراحی پای او است. در همین زمینه هم مکاتبات لازم با مقامات زندان و شعبه رسیدگی کننده به پرونده صورت گرفته است. متخصص ارتوپدی درباره وضعیت پای توماج اعلام کرده که این پا برای بهبود نیازمند عمل جراحی است اما این عمل اورژانسی نیست. تا اینجای کار هم، ما ممانعتی را از طرف مقامات زندان یا دیگر نهادها برای درمان پای توماج صالحی شاهد نیستیم بلکه مقامات زندان پیگیر انجام اقدامات لازم برای انجام عمل جراحی پای او هستند.»

 

اعتماد انصاری خاطرنشان کرد: « امروز، هم ما و هم مقامات زندان به صورت جدی پیگیر طی تشریفات اداری لازم برای عمل جراحی پای توماج صالحی هستیم. این تشریفات اداری و قضائی هم برای طی شدن، نیازمند اندکی صبوری است و باتوجه به نظر متخصص ارتوپد مبنی بر اورژانسی نبودن عمل جراحی، موضوعی درباره توماج وجود ندارد که جان و سلامت او را به خطر بیاندازد.»

 

این وکیل توماج صالحی با بیان اینکه «توماج از روزی که در بند عمومی است، تا امروز، چکاپ‌های پزشکی‌اش به صورت مستمر در جریان بوده است»، گفت: «او در زندان تمرین ورزشی خود را دارد. ملاقات هفتگی توماج صالحی با پدرش و خانواده‌اش هم در زندان در جریان است. او از همان 19 تیرماه تا امروز، 3 مرتبه هم با من به عنوان وکیل پرونده ملاقات داشته است و می‌توانم بگویم که توماج صالحی وضعیت عمومی مناسبی دارد. تماس‌های او نیز مستمرا برقرار است. همچنین توماج صالحی در زندان مطالعه خود را هم دارد و کتاب‌ها هم برای او ارسال می‌شود.»

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------