آخرین اخبار سیاسی

سکینه سادات پاد،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

واکنش دستیار رئیسی به نمایش چهره شهروندان در ایستگاه های مترو مشهد: این کار مصداق نقض حقوق شهروندی است

دستیار رئیس جمهور به نمایش چهره شهروندان در ایستگاه های مترو مشهد واکنش نشان داد. به گزارش ایرنا، «سکینه سادات پاد» دستیار رئیس جمهور در…

سپیده رشنو بدون حجاب در دادگاه حاضر شدسپیده رشنو،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
امروز؛ دهم مهر ماه ۱۴۰۲، سپیده رشنو بدون حجاب در دادگاه حاضر شد.

به گزارش دیده‌بان ایران، دادگاه سپیده رشنو، نویسنده، ویراستار و فعال حقوق زنان امروز برگزار شد.

 

رشنو با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش درباره برگزاری دادگاه خود نوشت: امروز؛ دهم مهر ماه ۱۴۰۲، با همین پوشش، همراه با وکیلم آقای پناهی‌پور در دادگاهی حاضر خواهم‌شد برای دفاع از دو اتهامی (تشویق به فساد و فحشا و تبلیغ علیه نظام) که مصداق آن‌ها تنها پست اول صفحهٔ اینستاگرام‌ من است.

 

این فعال حقوق زنان در ادامه نوشت: برای دفاع از اتهاماتی که مرتکب نشده‌ام. برای دفاع از حقِ انتخاب پوشش و حقِ نوشتن دربارهٔ آن‌چه بر من گذشته. برای دفاع از "زن" بودن؛ قسمتی از بدن به نام "مو" که همه-مرد و زن- به طور طبیعی آن را داریم.

 

رشنو در ادامه نوشت: بیست‌و‌نهم مهر ماه، ۲۹ ساله می‌شوم و دفترهای یادداشتم از کارهای نکرده و اشتیاق برای کارهای نکرده بسیار است. در مورد زندگی باید بنویسم که هر روزِ زنده بودن و هر ساعتِ زندگی کردن را عمیقاً چشیده‌ام و جشن‌ گرفته‌ام. پیشانیِ دردهام را بوسیده‌ام و رنج‌هام را در آغوش گرفته‌ام. هیچ انگیزه‌ای برای مُردن و خودکشی ندارم که اگر داشتم برای "زندگی" و روزهای بهتر تلاش نمی‌کردم. چرا که یقین دارم هیچ‌گاه این‌چنین کنار هم نبوده‌‌ایم و به قدرتِ خود و یکدیگر و ایستادن کنار یکدیگر باور نداشته‌ایم.

 

می‌‌بینم که خانواده‌‌ام آرامش را از دست خواهند‌داد و از هر جهتی تحت فشارهای متفاوت قرار خواهند‌گرفت. اما تنها می‌دانم که حقیقت همین تصویر است که دارید می‌بینید و هیچ‌ راهی جز پای‌بندی به حقیقت نمی‌بینم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------