آخرین اخبار سیاسی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

۸ تیر، روز برگزاری انتخابات / دهم تا چهاردهم خرداد، زمان ثبت نام کاندیداها

جلسه سران قوا برگزار و هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم تعیین شد. به گزارش «انتخاب»؛ در این جلسه که بعد…

بیانیه حوزه علمیه امام خمینی: دفاع از صدیقی یا تیر خلاص به او؟کاظم صدیقی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
هنگام صدور بیانیه، که 113 روز از زمان ادعایی حوزه مبنی بر بازگرداندن سهام به حوزه می گذرد، همچنان موسسه در تملک آقای کاظمی و پسران و رفقا قرار دارد...شاید بگویند ما آن موقع اقدام کرده ایم و هنوز در روزنامه رسمی منتشر نشده است که باید گفت آیا ثبت تغییرات بیش از 100 روز طول می کشد؟ نه خیر! آگهی تغییرات در کمتر از یک ماه پس از مجمع عمومی در روزنامه رسمی چاپ می شود و اگر قرار بود برای چاپ یک آگهی، مردم صد روز صد روز در صف باشند که کارهای این همه شرکت فعال در کشور، پیش نمی رفت.

عصرایران نوشت: حوزه علمیه امام خمینی، تحت تولیت آقای کاظم رجبی صدیقی، در بیانیه ای در خصوص موسسه پیروان اندیشه های قائم نوشته است که "اشکالات شکلی"(!) در تنظیم اساسنامه وجود داشته است.

 

سپس مدعی شده که در تاریخ 4 آذر 1402 مجمع عمومی تشکیل داده اند و سهامداران پیشین یعنی آقای کاظم صدیقی، دو پسرش ، مدیر حوزه و یکی از دوستان آنها از موسسه خارج شده اند و کلیه سهام و مالکیت موسسه به حوزه علمیه منتقل شده است.

 

کاظم صدیقی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

تاریخ این بیانیه 27 اسفند 1402 است و دقیقاً در همان تاریخ با مراجعه به سایت روزنامه رسمی کشور که آخرین تغییرات شرکت ها و موسسات را منتشر می کند، همچنان با این ترکیب سهامداران مواجه هستیم. (چند سطر مربوط به سهامداران عینا از سایت روزنامه رسمی کپی شده است):

 

ميزان سهم الشرکه هر يک از شرکا:

آقاي محمدحسين رجبي صديقي به شماره ملي ۰۰۸۱۱۱۷۲۸۰ دارنده ۲۵۰۰۰۰۰ ريال سهم الشرکه

 

آقاي محمدمهدي رجبي صديقي به شماره ملي ۰۳۸۲۱۰۷۴۲۱ دارنده ۲۵۰۰۰۰۰ ريال سهم الشرکه

 

آقاي عادل محيسني به شماره ملي ۱۷۵۳۶۲۴۹۱۶ دارنده ۱۰۰۰۰۰ ريال سهم الشرکه

 

آقاي کاظم رجبي صديقي به شماره ملي ۴۴۱۱۰۹۵۸۶۶ دارنده ۲۵۰۰۰۰۰ ريال سهم الشرکه

 

آقاي جواد عزيزي به شماره ملي ۶۲۴۹۳۴۷۹۱۷ دارنده ۲۴۰۰۰۰۰ ريال سهم الشرکه

 

کاظم صدیقی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

همان طور که می بینید، هنگام صدور بیانیه، که 113 روز از زمان ادعایی حوزه مبنی بر بازگرداندن سهام به حوزه می گذرد، همچنان موسسه در تملک آقای کاظمی و پسران و رفقا قرار دارد. ملاک نیز اطلاعات ثبت شده در اداره ثبت شرکت هاست که در روزنامه رسمی، اعلام عمومی می شود و الا هر کسی می تواند بعد از برملا شدن موضوعی، بگوید  ما قبلا فلان کار را کرده ایم و صورتجلسه مجمع را به هر تاریخی که بخواهد تنظیم کند. در این خصوص نیز مبنا و ملاک قانونی، کاغذهایی نیستند که افراد در خلوت خود می نویسند و به هر تاریخی که خواستند امضا می کنند، بلکه ملاک، ثبت رسمی در اداره ثبت شرکت هاست.

 

شاید بگویند ما آن موقع اقدام کرده ایم و هنوز در روزنامه رسمی منتشر نشده است که باید گفت آیا ثبت تغییرات بیش از 100 روز طول می کشد؟ نه خیر! آگهی تغییرات در کمتر از یک ماه پس از مجمع عمومی در روزنامه رسمی چاپ می شود و اگر قرار بود برای چاپ یک آگهی، مردم صد روز صد روز در صف باشند که کارهای این همه شرکت فعال در کشور، پیش نمی رفت. 

 

حتی ثبت یک شرکت از صفر تا صد نیز حدود یک تا یک و نیم ماه طول می کشد؛ حال بماند چاپ یک آگهی تغییر!

 

طوری نوشته اند "اقدامات مقتصی در خصوص ثبت صورتجلسات در اداره ثبت شرکت ها نیز معمول گردیده است" که گویا در این کشور، کسی شرکت ثبت نکرده و هیچ کس نمی داند که ثبت تغییرات چقدر طول می کشد!

 

حتی اگر بنا را بگذاریم بر صحت ادعا، در روز 19 آذر که سند انتقال باغ 4200 متری ازگل به نام موسسه منتقل شده، آقای صدیقی و پسران و رفقا سهامدارش بوده اند و الان هم هستند.

 

نکته دوم و مهم تر این که مگر نمی گویند آذرماه متوجه ماجرا شده اند؟ اگر واقعاً این گونه است چرا همان زمان، نرفتند از کسی که به گفته آقای صدیقی ، امضایشان را جعل کرده و موسسه را نام ایشان و پسران شان ثبت کرده، شکایت کنند؟ چرا بعد از این که اسناد افشا شد، آقای صدیقی به دادستان نامه نوشت؟

 

البته بگذریم از این که روند ثبت شکایت این گونه است که شخص یا وکیل او به دفتر خدمات قضایی می رود و رسماً شکایت خود را در سیستم ثبت می کند، نه این که کاغذی بدون تاریخ بنویسند و به دادستان بگویند شکایت مرا ثبت کن!

 

نکته پایانی این است که در بیانیه حوزه آمده است که با نقل و انتقال صورت گرفته، موسسه پیروان اندیشه های قائم، تحت مالکیت مطلق مدرسه علمیه امام خمینی است.

 

مگر در حقوق ایران، "مالکیت یک شخصی" بر شرکت ها و موسسات به رسمیت شناخته شده است که این حوزه به تنهایی مالک آن موسسه شده است؟ً!

 

به کسانی که عمری برایمان از رسول خدا (ص) گفته اند این حدیث نبوی را یادآور می شویم: "النَّجاةُ فی الصِّدق، كما أنَّ الهلاكَ فی الكِذب".

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------