آخرین اخبار سیاسی

پزشکیان،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

پزشکیان: بازتر شدن فضای سیاسی و افزایش مشارکت بازی برد - برد برای مردم و حاکمیت است

رئیس جمهوری منتخب مردم، وظیفه دولت ایران را پیگیری مطالبات به حق همه مردم دانست و گفت: بازتر شدن فضای سیاسی و افزایش مشارکت یک بازی برد -…

نامه دقیقه نودی مخبر به قالیباف/ موافقت نامه ۲۰ ساله ایران و سوریه در ارتباط با چیست؟مخبر،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
سرپرست ریاست جمهوری لایحه موافقت نامه همکاری‌های راهبردی و بلندمدت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه را به مجلس فرستاد.

به گزارش ایرنا، محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری طی نامه ای به محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و در راستای اجرای اصل ۷۷ قانون اساسی، لایحه موافقت نامه همکاری های راهبردی و بلندمدت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه را به قوه مقننه ارسال کرد.

 

مطابق اصل ۷۷ قانون اساسی، هر گونه عهدنامه، مقاوله نامه، قرارداد و موافقت‌نامه بین‌المللی میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دیگر یا نهادهای بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

 

این لایحه به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه در جلسه ۲۷ خرداد سال جاری در هیأت دولت به تصویب رسیده بود.

 

ماده واحده لایحه همکاری های بلند مدت اقتصادی ایران و سوریه مشتمل بر یک مقدمه و ۵ ماده بود که مطابق بند ۲ ماده ۵ این لایحه، مدت زمان موافقت نامه ۲۰ سال بوده و تا زمان انجام تعهدات از سوی سوریه و بازپرداخت خطوط اعتباری تهران به دمشق، قابل تمدید است.

 

مخبر،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------