آخرین اخبار سیاسی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

عملیات جستجو برای یافتن بالگرد رییس جمهور با آرایش نظامی ادامه دارد

فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه نیروهای مسلح و گروه های جهادی در عملیات جستجوی بالگرد حامل رییس جمهور و هیات همراه…

یاسین رامین به ۳ سال حبس محکوم شد | پسر مشاور احمدی نژاد با ۶۰ میلیارد تومان بدهی از کشور خارج شداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
یاسین رامین فرزند محمدعی رامین مشاور احمدی نژاد از سوی دیوان عالی کشور به ۳ سال حبس و جریمه ۸۷۳۸۸۷ یورویی محکوم شده است. اما وی پیش از صدور این حکم از ایران خارج شده است.

 به گزارش «اطلاعات آنلاین»، حکم نهایی دیوان عالی کشور در پرونده اختلاس یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین مشاور احمدی نژاد از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر مبنی بر محکومیت ۳ سال حبس و پرداخت جریمه ۸۷۳ هزار و ۸۸۷ یورویی صادر شد.

 

این در حالی است که پیش از این یاسین رامین پرونده محکومیت خود را به دادگاه تجدیدنظر برد که در آن یاسین رامین از اتهامات تبرئه شد.

 

همسر سابق مهناز افشار پس از رأی دادگاه تجدیدنظر به‌سرعت از کشور خارج شده است.

 

گفتنی است یاسین رامین در سال ۱۳۸۶ به عنوان کارمند پیمانی جمعیت هلال احمر به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت رشد - که در آلمان مستقر بود- تعیین شد. 

 

این شرکت در زمان مذکور وظیفه تأمین و رفع نیاز‌های دارویی کشور و تسهیل واردات دارو را ببر عهده گرفت.

 

در آن ایام برخی از وظایف جمعیت هلال احمر به سازمان تدارکات پزشکی واگذار شد که پس از مدتی بین این سازمان و رامین به عنوان مدیرعامل شرکت اختلافات مالی به وجود آمد و در نهایت سازمان تدارکات پزشکی، رأساً و بدون تشریفات قانونی ناظر بر اداره شرکت‌ها، اقدام به برکناری یاسین رامین و منع فعالیت اقتصادی و تجاری او کرد.

 

سازمان تدارکات پزشکی همچنین با طرح شکایتی در دادسرای تهران حکم محکومیت یاسین رامین مبنی بر محکومیت ۳ سال حبس و پرداخت ضرر و زیان مالی به خاطر خیانت در امانت را در تاریخ ۱۳۹۸/۲/۲۷ گرفت. اما این حکم با اعتراض یاسین رامین در  شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت این دادگاه رای به تبرئه وی داد. 

 

اما سازمان تدارکات پزشکی موضوع را به دیوان عالی کشور برد. 

 

 دیوان عالی کشور نیز پس از بررسی پرونده مذکور، با نقض رأی تبرئه یاسین رامین در خصوص پرونده اختلاس از هلال احمر، وی را به ۳ سال حبس و جریمه ۸۷۳۸۸۷ یورویی محکوم کرد.

 

در دادنامه صادره از سوی شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور آمده است:

 

"... متهم آقای یاسین رامین را به اتهام خیانت در امانت به تحمل سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می‌نماید و در مورد دعوای مطروحه از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به‌ طرفیت متهم فوق‌الذکر به‌خواسته مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم هم دعوای مذکور با توجه به احراز انتساب جرم خیانت در امانت به شرح فوق وارد و ثابت می‌باشد لذا مستنداً به مواد ۹ و ۱۴و ۱۷ قانون آئین دادرسی کیفری متهم فوق‌الذکر را به پرداخت مبلغ ۸۷۳.۸۸۷ یورو بابت اصل خواسته بعلاوه هزینه دادرسی پرداختی و حق‌الوکاله وکیل طبق تعرفه قانونی محکوم می‌نماید ..."

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------