آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,فرمانده کل ارتش

فرمانده کل ارتش: به آمریکایی ها گفتیم یکی بزنید، ۱۰ تا می زنیم، مطمئن باشید

فرمانده کل ارتش گفت: آمریکایی‌ها پیغام دادند که ما یکی می‌زنیم و دیگر کاری نداریم، شما هم کاری نداشته باشید تا این دعوا تمام شود اما ما…


واكنش مطهری به حكم حبس محمدرضا خاتمي اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , مطهری

 

سیدمحمدرضا خاتمی سال گذشته در مصاحبه‌ای که با یک رسانه اصولگرا داشت، از اضافه شدن 8 میلیون رأی به مجموع آرای انتخاباتی در سال 1388 خبر داد. جریان اصولگرا واکنشی تند به این اظهار نظر نشان داد و در نهایت کار به اعلام جرم علیه او منتهی شد. به رغم اعلام اینکه دادگاه علنی برگزار می‌شود اما تنها 5 خبرنگار اجازه یافتند در دادگاه حاضر شوند و در عین حال قاضی اجازه انتشار محتویات دادگاه و دفاعیات متهم را نداد. در نهایت حکم بدوی صادر و محمدرضا خاتمی به دو سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

در همین راستا علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به صدور حکم ۲ سال حبس برای محمدرضا خاتمی به خاطر اظهاراتش درباره انتخابات سال ۸۸ انتقاد کرد.

 

وی در این یادداشت تصریح کرد: محکومیت آقای محمدرضا خاتمی به دو سال حبس در دادگاه بدوی به خاطر اظهار عقیده درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، نشان می‌دهد که مدعی‌العموم توجهی به میزان گسترش و تأثیر اتهام در جامعه ندارد و خود موجب رواج بیشتر آن می‌شود. مطهری در ادامه آورده است: در گذشته نیز نمونه‌هایی از این قبیل داشته‌ایم. داستان مرگ ستار بهشتی در بازداشتگاه، نمونه تلخ آن است. او کارگری بود که در وبلاگ خود اظهارنظر و انتقاد می‌کرد و ظاهرا توهین‌هایی هم به برخی مقامات کشور داشته است. بعدا پلیس فتا اعلام کرد که وبلاگ او فقط هشت بازدیدکننده در روز داشته است.

 

آیا اگر او را فرامی‌خواندند و با توجه به این که ریشه انتقادات و احیانا اهانت‌های او فقر خود و مادرش بوده، یک کمک مالی به او می‌کردند که احیانا جذب انقلاب می‌شد بهتر نبود تا در بازداشتگاه کشته شود؟ مطهری در ادامه تأکید کرد: فرض این است که مجری قانون عاقل و مدبّر است. بله، ظاهر قانون می‌گوید توهین به مقامات عالی کشور مجازات دارد، ولی کی و کجا و با چه میزان تأثیری؟ این بستگی به عقل و تدبیر مجری قانون دارد. مانند این که قانون می‌گوید عبور از چراغ قرمز ممنوع است، ولی اگر یک خودرو حامل مصدومی است که خونریزی شدید دارد، پلیس عاقل و با تدبیر اجازه عبور به او می‌دهد. او در ادامه با بیان اینکه مخاطب برنامه «رودررو» در برابر انعکاس خبری که دادگاه داشت بسیار اندک بود، خاطرنشان کرد: داستان آقای محمدرضا خاتمی به این شرح بود که ایشان در مصاحبه با برنامه «رودررو» که از طریق شبکه اینترنتی آپارات و نه از صداوسیما پخش می‌شد با اصرار شیطنت‌آمیز مجری آن برنامه عقیده خود مبنی بر تقلب در انتخابات سال ۸۸ را ابراز داشت.

 

این سخن را تعداد بسیار اندکی از مردم ایران شنیدند و مثل بسیاری از اظهارنظرهای دو طرف آن ماجرا از کنار آن گذشتند اما با ورود مدعی‌العموم به این موضوع، انتشار عمومی پیدا کرد و تردیدها درباره آن انتخابات را افزایش داد. او در پایان نوشت: اساسا این سؤال مطرح می‌شود که اگر کسی معتقد باشد در انتخابات سال ۸۸ تقلب شده و این عقیده خود را اعلام کند حتما باید محاکمه شود؟ در مقابل، ده‌ها نفر هم می‌گویند تقلب نشده است.

 

قضاوت را باید به مردم واگذار کرد. اینگونه حساسیت نشان دادن‌ها ایجاد شک و تردید درباره آن انتخابات می‌کند یا به آن دامن می‌زند. طوری رفتار نکنیم که اظهارنظر درباره حوادث سال ۸۸ را مانند اظهارنظر درباره هولوکاست در اروپا جلوه دهیم و به زبان حال بگوییم همه باید یک حرف بزنند. از جناب آقای رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه که اصلاحاتی را در این قوه آغاز کرده و حسن مطلع داشته‌اند درخواست دارم به این موضوع ورود کنند و از وارد شدن آسیب بیشتر به نظام جمهوری اسلامی جلوگیری نمایند.  

 

 آرمان 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------