آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,علی مطهری

علی مطهری به صداوسیما: هنوز منتظرم به قانون تن دهید

علی مطهری با انتقاد از رویکرد صدا و سیما درباره وقتی که قرار بود در اختیار او بگذارد تا از خود در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان دفاع کند،…


استیضاح وزرا پس از 3 کارت زرد بدون ارجاع به کمیسیون اعلام وصول می‌شود اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,استیضاح وزرا
بر اساس مصوبه امروز مجلس، استیضاح وزرا پس از 3 کارت زرد بدون ارجاع به کمیسیون اعلام وصول می‌شود. 

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان ماده 5 طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با 167 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 232 نماینده حاضر در جلسه تصویب شد.

 

بر اساس ماده 5، در ماده 209 قانون عبارت «و آئین نامه داخلی در دستور کار خواهد گرفت.» حذف می شود و عبارت (با تاکید بر موضوع سوال مطرح شده بدون ارجاع به کمیسیون در اولین جلسه علنی اعلام وصول می شود) جایگزین می شود.

 

گفتنی است بر اساس اصلاح صورت گرفته ماده 209 آئین نامه داخلی مجلس به شرح زیر تغییر می کند: چنانچه در هر دوره مجلس، 3 بار با رأی اکثریت نمایندگان حاضر سوالات نمایندگان از هر وزیر وارد تشخیص داده شود طرح استیضاح وزیر در صورت رعایت مفاد اصل 89 قانون اساسی با تاکید بر موضوع سوالات مطرح شده بدون ارجاع به کمیسیون در اولین جلسه علنی اعلام وصول می شود.

 

لازم به ذکر است ماده 4 طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با رأی نمایندگان به کمیسیون ارجاع داده شد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------