آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,جهانگیری

جهانگیری: ایران در فرصت مناسب به ترور شهید فخری زاده پاسخ قاطع و حساب‌شده خواهد داد

معاون اول رییس جمهور گفت: ایران در فرصت مناسب به ترور شهید فخری زاده پاسخ قاطع و حساب‌شده خواهد داد و آمران و عاملان آن را مجازات خواهد…


اگر شفاف سازی خوب است،اسامی نمایندگانی را که به تحقیق و تفحص از شهرداری قالیباف رای منفی دادند،اعلام کنید اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , شفافیت در مجلس

 

طرح جدیدی برای شفافیت در مجلس در انداخته شده؛ این بار برای شفافیت در تمام نظام تقنینی کشور، از مجلس گرفته تا شوراهای اسلامی و شورای نگهبان و احتمالاً مجمع تشخیص مصلحت نظام. این طرح را نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس تهیه کرده‌اند و جلال میرزایی آن را «واکنشی به انتشار سیاسی و جهت‌دار اخبار منتشر شده درباره شفافیت آرای نمایندگان» خوانده است.

 

با این طرح به نظر می‌رسد توپ در زمین طیف اصولگرایان تندرو باشد. از همین روست که جلال میرزایی به «ایلنا» گفته است: «اگر افراد مدعی شفافیت، به راستی به این موضوع اعتقاد دارند، آرای خود را در روز رأی‌گیری درباره فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی  منتشر کنند. برخی افراد که خودشان به فوریت این طرح رأی منفی داده‌اند، حالا با سیاسی‌کاری مدعی شده‌اند و اصلاح‌طلبان را متهم می‌کنند.»

 

دیروز درست در همین شرایط، بهرام پارسایی نماینده شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل 90 هم به انتقاد جدی از طیف‌هایی پرداخت که به بهانه شفافیت مشغول فشار به مجلس هستند. او گفته که «علمداران شفافیت‌ چرا به طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رأی ندادند و مخالفت کردند؟» و «چرا ‌آقایانی که الان علمدار شفاف‌سازی رأی نمایندگان هستند مخالفان اصلی در تحقیق‌وتفحص از شهرداری تهران بودند، مگر می‌خواست چه کاری بکند جز شفاف‌سازی؟!»

 

ایران

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------