آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,سخنگوی نیروهای مسلح

واکنش سخنگوی نیروهای مسلح به تهدید ارتش اسراییل علیه ایران: خطا کنند هم پایگاه‌های موشکی‌شان را می‌زنیم هم حیفا و تل‌آویو را

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر کوچکترین خطایی از رژیم صهیونیستی علیه نظام جمهوری اسلامی ببینیم، هم پایگاه‌های موشکی را که آن‌ها…

ربیعی: امکان لغو برخی پروازها از چین به ایران وجود ندارد! اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,ربیعی
سخنگوی دولت گفت: در جلسه اضطراری هیات دولت، برنامه‌ریزی کردیم که پروازها از چین لغو شود اما برخی پروازها برنامه‌ریزی شده بود و بلیط‌‍‌ها از قبل فروخته شده بود. این پروازها شامل ایرانیانی بود که باید به کشور بر می‌گشتند. 

به گزارش دانشجو؛ علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه ضمن تبریک آغاز دهه فجر در خصوص اینکه چرا پروازها از چین مانند سایر کشورها لغو نمی‌شود، گفت: در جلسه اضطراری هیات دولت که جمعه شب برگزار شد برنامه ریزی کردیم که پروازها از چین لغو شود؛ اما برخی پروازها برنامه ریزی شده بود و بلیط ها از قبل فروخته شده بود. این پروازها شامل ایرانیانی بود که باید به کشور برمی‌گشتند.

 

وی افزود: متاسفانه در این زمینه حاشیه سازی هایی از طرف افراد بی اطلاع صورت گرفت.

 

ربیعی در ادامه تاکید کرد: آخرین خبر از جلسه هییت دولت این است که با دستور جهانگیری فروش بلیط جدید متوقف شد و بنا شد پروازهایی که بلیط آن فروخته شده نیز با امکانات کامل، قرنطینه و سایر مسائل انجام می شود.

 

ربیعی ادامه داد: پرواز‌هایی که از چین لغو نشد همگی شامل ایرانی‌ها و دانشجویانی بود که قصد برگشت به کشور داشتند و این افراد پس از ورود به ایران در محل ایزوله قرار گرفتند و بر این اساس جمهوری اسلامی هیچ گونه پرواز جدیدی از سمت چین نخواهد داشت.

 

وی در خصوص سفر جوزف فورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران نیز گفت: این سفر اولین سفر وی در کسوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپاست و با توجه به عدم پایبندی اروپا به برجام مفید خواهد بود.

 

سخنگوی دولت محور این گفتگو‌ها را موضوع برجام دانست و یادآور شد: ما به دنبال آن نیستیم که اروپا را به سمت آمریکا هل دهیم، ولی موضوعات دیگر از جمله وضعیت منطقه و آشوب آفرینی آمریکا در منطقه نیز در این سفر میان مقامات ایرانی و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص بحث مطرح شده مبنی بر نامه دولت برای قطع برنامه‌های انتقادی صدا و سیما نیز گفت: نشنیدم کسی از دولت در این زمینه نامه‌ای زده باشد یا فشاری آورده باشد و اساسا دولت در این زمینه دخالتی نکرده است.

 

وی ادامه داد: امروز یکی از نیاز‌های درست ایرانیان اخذ اطلاعات صحیح و کامل است این در حالی است که ما در خصوص برنامه‌های انتقادی فشاری بر عدم پخش به صدا و سیما نداشتیم و نماینده قوه مجریه در صدا و سیما نیز عنوان کرد اصلا بحثی در مورد برنامه جهان آرا در شورای نظارت بر صدا و سیما مطرح نشد.

 

افتتاح سازوکار دارویی سوئیس برآورده کننده خواسته‌های ایران نیست/ امیدواریم اروپا شهامت ایستادگی در قبال آمریکا را ادامه دهد

سخنگوی دولت در خصوص افتتاح کانال دارویی توسط سوئیس نیز گفت: این سازوکار متفاوت با سازوکار بر زمین مانده اینستکس است هر چند آن را ابتکاری برآمده از طرف اروپا می‌دانیم، اما قطعا برآورده کننده خواسته‌های ایران نخواهد بود و امیدواریم این قدم اروپا در شهامت نشان دادن در قبال آمریکا ادامه یابد.

 

ربیعی تصریح کرد: آمریکا در کمال وقاحت از این اقدام صورت گرفته حمایت می‌کند در حالی که نفس این حمایت در حقیقت نشان دهنده آن است که ایالات متحده که تا به حال منکر تحریم دارو بوده است پذیرفته که این اقدام را علی رغم ممنوعیت‌های موجود در قوانین بین المللی مبنی بر تحریم دارو و غذا انجام داده است.

 

وی تصریح کرد: ما از اقدامات انسان دوستانه سوئیس تشکر می‌کنیم البته این دارو‌ها شامل خرید‌هایی است که در گذشته انجام شده و پول آن توسط جمهوری اسلامی پرداخت شده بوده است، اما اجازه ورود آن‌ها به داخل کشور داده نمی‌شد.

 

سخنگوی دولت در خصوص معرفی وزیر پیشنهادی کشاورزی توسط دولت به مجلس با توجه به اینکه مجلس این روز‌ها درگیر تعیین بودجه سال آتی است، گفت: وزیر جهاد کشاورزی قبل از پایان مهلت قانونی معرفی خواهد شد تاکنون ۶ نفر در این خصوص بررسی شده اند و این به دلیل آن است که وزارت جهاد کشاورزی وزارتخانه‌ای مهم برای ما محسوب می‌شود.

 

ربیعی در ادامه در خصوص بخشنامه رئیس قوه قضائیه که شاغلان بخش صوت و تصویر را ملزم به اخذ مجوز از صدا و سیما کرده است نیز گفت: پاسخ من همان پاسخ مصداقی رئیس جمهور است و تعیین مصادیق به شورای عالی فضای مجازی واگذار شده و در این باره با آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی هم صحبت شد که او با واکنش بسیار خوب اجتماعی تمام ذی نفعات را دعوت می‌کند تا نحوه تعیین مصادیق و اجرای آن تشریح شود.

 

وی تصریح کرد: در مواردی مسئولیت به وضوح با سازمان صدا و سیماست و در مواردی این مسئولیت به عهده شورای عالی فضای مجازی است.

 

تقویت اینترنت ملی به منظور کوتاهی دست آمریکا از دست اندازی به سایت‌های داخلی است/ این موضوع ارتباطی با جایگزینی اینترنت ندارد

سخنگوی دولت در خصوص ابراز نظر برخی افراد پیرامون جایگزینی اینترنت ملی به جای اینترنت فعلی نیز گفت: افراد در بیان دیدگاه‌های خود آزاد هستند و این نظر شخصی بوده است. به هیچ عنوان به معنای موضع دولت و شورای عالی فضای مجازی نیست. در حقیقت این روند برای آن است که آمریکا به سایت‌های داخلی دست اندازی نکند و از سوی مرکز ملی و شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات نیز تمهیداتی اندیشیده شد که مرتبا شرایط بروز خواهد شد.

 

ربیعی تصریح کرد: این روند نیازی به تعریف جدید ندارد و تمرکز ما هم بر اجرای اقدامات باقی مانده از شبکه ملی ارتباطات است و این موضوع ارتباطی با جایگزینی اینترنت نخواهد داشت.

 

وی در خصوص برگزاری انتخابات پیش رو نیز گفت: اساسا همه ما بر انتخابات سالم، پرشور و با حضور همه سلایق و مشارکت گسترده مردم تاکید می‌کنیم و امیدواریم نهاد‌های ذیربط نیز شرایطی را فراهم آورند که همه گرایش‌ها احساس کنند سهم در انتخابات دارند.

 

سخنگوی دولت ادامه داد: بنیان گذار کبیر انقلاب همواره تاکید داشتند که اگر مردم نباشند امکان حکومت وجود ندارد.

 

انقلاب با حضور مردم پیروز شد و با همین حضور ثبات و اقتدار خواهد داشت

ربیعی با بیان اینکه شرایط امروز بیش از هر زمان دیگری حساسیت‌های خود را دارد، یادآور شد: انقلاب با حضور مردم به پیروزی رسید و با حضور همین مردم می‌تواند ثبات و اقتدار داشته باشد و هر اندازه صدای مردم بیشتر شنیده شود صدای بیگانه شنیده نخواهد شد.

 

طرح معامله قرن بدون حضور ذی حقان اصلی مشروعیت نخواهد داشت

وی در خصوص طرح معامله قرن نیز گفت: طرحی که ذی حقان اصلی یعنی فلسطینیان در آن حضور نداشته باشند اساسا مشروعیتی ندارد. فلسطین متعلق به همه مردم فلسطین است درحالی که این طرح اشغالگری‌های جدید را نیز به رسمیت می‌شناسد.

 

سخنگوی دولت در ادامه در خصوص تلاش‌های ایران برای کمک به چین در مهار ویروس کرونا نیز گفت: همه کشور‌های دنیا باید برای مبارزه با این ویروس تلاش کنند دولت ایران نیز حفظ جان و سلامتی شهروندان خود را در راس همه امور می‌داند و در عین حال از اعلام آمادگی خود برای کمک به دولت چین نیز خبر داده است.

 

ربیعی ادامه داد: وزارت کشور مسئول اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------