بدعت جدید در نحوه شمارش آرا؛ اعتراض لیست جمهور به شمارش دسته‌ای تعرفه! انتخابات ششمین دوره شورا‌های شهر و روستا,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

 

 به گزارش همدلی، همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات ششمین دوره شورا‌های شهر و روستا برگزار شد. انتخاباتی که اگرچه زیر سایه ریاست‌جمهوری قرار گرفت، اما بسیاری معتقدند نقش زیادی در افزایش مشارکت مردم داشت.

 

با این وجود نتایج این انتخابات برای شهری مانند تهران هنوز اعلام نشده است (تا لحظه تنظیم گزارش) و آن‌طورکه پیش‌بینی می‌شود قرار است امروز دوشنبه یا فردا اسامی نهایی راه یافتگان به ساختمان بهشت توسط فرمانداری تهران اعلام شود.

 

این درحالی‌ست که همانند انتخابات ریاست‌جمهوری احتمالاً جریان موسوم به اصول‌گرایی با لیستی تحت عنوان شورای ائتلاف و با سر لیستی مهدی چمران اکثریت اعضای شورای شهر پایتخت را تشکیل می‌دهند؛ لیستی که در آن نامی از نرجس سلیمانی دختر شهید قاسم سلیمانی هم به‌چشم می‌خورد. اما با ادامه شمارش آرا حالا محمد سالاری، عضو فعلی شورای شهر تهران و یکی از اعضای لیست جمهور نزدیک به اصلاح‌طلبان که توسط نهاد اجماع‌ساز این جریانِ سیاسی مورد حمایت قرار گرفته نسبت به شمارش دسته‌ای آرا انتقاد کرده است.

 

او روز گذشته در حساب توئیتری خودش نوشت: «شیوع پدیده مذموم شمارش دسته‌ای آرا که با دیدن سر لیست و چند نفر دیگر تمام ۲۱ رای به‌نفع لیست ائتلاف اصول‌گرایان محاسبه می‌شود، بی‌توجهی به حق‌الناس و خیانت در امانت است. به همراه دیگر همکارانم در لیست جمهور اعتراض خود را نسبت به این بدعت خطرناک به مراجع قانونی اعلام کردیم.»

 

سالاری همچنین نامه نوشته شده به فرماندار و رئیس هیأت اجرایی حوزه انتخاباتی تهران، ری و تجریش را در صفحه خود در فضای مجازی منتشر کرد.

 

در بخشی از این نامه که به امضای محمد علیخانی، مجید فراهانی، علی اعطا، الهام فخاری و افشین حبیب‌زاده از اعضای لیست جمهور رسیده آمده است: «اطلاعات و گزارش‌های واصله و شواهد موجود حکایت از آن دارد که در فرایند خواندن آرا و تجمیع در صندوق‌های اخذ رای در خصوص لیست ائتلاف اصول‌گرایان به صرف این‌که نفرات اول از کاندیدای این لیست هستند همه آرای برگه‌های رای به نفع لیست مذکور خوانده و محاسبه می‌شود و شمارس موسوم به شمارش دسته‌ای به‌صورت فراگیر در حال انجام بوده و ادامه دارد.»

 

حالا اعضای لیست جمهور که مورد حمایت نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان هستند، ضمن اعتراض به این روند شمارش آرا خواستار رسیدگی و جبران تضییع احتمالی حقوق خود شده‌اند. با این وجود تمام پیش‌بینی‌ها حکایت از این دارند که با رای آوردن لیست ائتلاف اصول‌گرایان یک بار دیگر مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران خواهد شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------