کهکشان راه شیری ۱۰۰ میلیارد سیاره سرگردان دارداخبار,اخبار علمی,کهکشان راه شیری
طبق تحقیقی که به تازگی انجام شده احتمالا تعداد سیارات سرگردان در کهکشان راه شیری از ستارگان بیشتر است و بیش از ۱۰۰ میلیارد سیاره سرکش در این کهکشان وجود دارند.

به گزارش مهر به نقل از تلگراف، براساس تحقیقی جدید احتمالا بیش از ۱۰۰ میلیارد سیاره سرکش(rogue planet)در کهکشان راه شیری سرگردانند.

 

سیاره سرکش در حقیقت یک شی آسمانی است که به طور مستقیم دور ستاره مدار نمی زند. چنین اشیاء آسمانی از سیستم سیاره ای که در آن شکل گرفته اند، خارج شده اند یا هرگز تحت تاثیر گرانش هیچ ستاره یا سیاره کوتوله قهوه ای قرار نگرفته اند و به همین دلیل بی هدف در فضا حرکت می کنند.

 

در همین راستا ناسا ماموریتی ترتیب داده تا با استفاده از تلسکوپ فضایی «نانسی گریس رومن» تعداد این سیارات سرکش را بررسی کند. همچنین یک تحقیق جدید پیش بینی می کند تعداد سیارات سرکش از ستارگان کهکشان راه شیری بیشتر است.

 

اسکات گادی محقق ارشد این پژوهش در دانشگاه اوهایو می گوید: ممکن است جهان مملو از سیارات سرکش باشد و ما از آنها اطلاعاتی نداشته باشیم. ما بدون انجام تحقیق با استفاده از ابزاری مانند تلسکوپ رومن هیچ گاه به اطلاعاتی در این باره دست نخواهیم یافت.

 

 تلسکوپ نانسی گریس رومن طی ۵ سال آینده آماده می شودو می تواند تصاویر پانورامیک عظیم با دقتی بی سابقه از فضا فراهم کند. با کمک این تلسکوپ می توان به اطلاعات جدید  وانبوهی دست یافت.

 

شبیه سازی های پروفسور گادی و همکارانش نشان می دهد این تلسکوپ می تواند صدها سیاره سرکش را رصد کند. ابزار فضایی مذکور نسبت به این اشیای آسمان ۱۰ برابر حساس تر از تلسکوپ های زمینی است و روی سیارات بین خورشید و مرکز کهکشان راه شیری تمرکز می کند. در این منطقه از فضا یک ابرسیاهچاله عظیم  حدود۲۴ هزار سال نوری کشیده شده است.

 

طبق اطلاعات منتشر شده چنین ماموریتی می تواند سیارات سرگردانی به اندازه مریخ یا بزرگتر را رصد کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی