مدل دیجیتالی کره زمین در حال ساخت استاخبار,اخبار علمی,مدل دیجیتالی کره زمین
محققان در حال ساخت مدل دو قلوی دیجیتالی کره زمین هستند تا از این طریق تغییرات کره زمین را پیش بینی کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اتحادیه اروپا برای نگهداری و حفاظت از محیط زیست تا سال 2050 دو طرح اصلی ارائه کرده است که یکی از آن‌های معامله سبز و دیگری استراتژی دیجیتالی است. یکی از مهم‌ترین موارد برای راهبردی کردن این دو طرح ساخت یک مدل دیجیتالی بسیار دقیق از کره زمین است که مراحل ساخت آن از اواسط سال 2021 آغاز می‌شود. برای ساخت این مدل دیجیتالی نیاز است تا به طور دقیق از کره زمین تصویر برداری، نقشه برداری و شرایط آب و هوایی در هر منطقه بررسی شود.

 

داده‌‌های بدست آمده از هر منطقه به طور مداوم در نسخه دیجیتالی کره زمین اعمال خواهد شد تا به این ترتیب مدل دیجیتالی کره زمین تا حد بسیار زیادی شبیه به نوع واقعی آن باشد. علاوه بر این محققان اعلام کردند که قصد دارند داده‌های مربوط به فعالیت‌های انسانی‌ را نیز در مدل دیجیتالی خود اعمال کنند تا از این طریق میزان آسیب وارد شده به هر نقطه از کره زمین را پیدا کنند.

 

فواید ساخت و استفاده از مدل دیجیتالی کره زمین

یکی از محققان حاضر در این پروژه اعلام کرده است مدل دو قلوی کره زمین علاوه بر تاثیرات فیزیکی به وجود آمده توسط انسان‌ها می‌توان مسائل مربوط به حوادث و بلایای طبیعی نیز پی برد تا در صورت امکان جلوی آن‌ها گرفته شود. از سازمان‌های فعال در این زمینه نیز باید به شرکت آژانس فضایی اروپا و سازمان اروپایی بهره برداری از ماهواره‌های هواشناسی اشاره کرد.

 

این اقدام اتحادیه اروپا می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای تاریخ در قرن اخیر تبدیل شود چرا که به کمک این فناوری می‌توان جلوی بسیاری از اتفاقات را گرفت. به کمک الگوریتم استفاده شده در این نرم افزار می‌توان بسیاری از مسائل پیچیده محیط زیست را به سادگی حل کرد. با این حال هنوز این پروژه به طور رسمی آغاز نشده است و باید در آینده منتظر خبر شروع فعالیت این پروژه بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------