'نیکل اولیویرا' دختربچه ۸ ساله جوانترین ستاره شناس جهان شد!نیکل اولیویرا،اخبار علمی،خبرهای علمی
یک دختربچه ۸ ساله برزیلی به برنامه ناسا برای جستجوی سیارک ها پیوسته و تاکنون ۱۸ صخره فضایی رصد کرده است.

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، نیکل اولیویرا ساکن فورتالزا برزیل از زمانیکه نوپا بود به فضا علاقه داشت. او در سن ۸ سالگی به علت همکاری با سازمان فضایی ناسا قلب جوان ترین ستاره شناس جهان را دریافت کرده است. او طی این پروژه در سیمنارها نیز باید شرکت کند.

 

پروژه ای که او در آن شرکت کرده« شکارچیان سیارک»( Astroid Hunters) نام دارد و مخصوص جوانان علاقمند به علم است تا آنها بتوانند اکتشافاتی انجام دهند.

 

او با یک رایانه و دو نمایشگر بزرگ کار می کند و بیشتر اوقات فراغت خود را به مطالعه تصاویری از آسمان شب( برأی ردیابی صخره های فضایی) می گذراند که به وسیله تلسکوپ ثبت شده اند.

 

او در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد ۱۸ سیارک رصد کرده و تصمیم دارد به احترام دانشمندان برزیلی و اعضای خانواده اش آنها را نامگذاری کند.

 

البته چند سال طول میکشد تا ۱۸ اکتشاف او بعنوان صخره هایی فضایی تأیید شوند. ولی در صورت تأیید آنها، این دختربچه ۸ ساله جوان ترین کاشف سیارک در جهان خواهد بود.

 

دراین صورت او رکورد جوان ترین کاشف سیارک جهان را خواهد شکست. این رکورد به لوییجی سانینو ستاره شناس آماتور ایتالیایی تعلق دارد که در سن ۱۸ سالگی دو سیارک در سال های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ را رصد کرد.

 

نیکل اولیویرا،اخبار علمی،خبرهای علمی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022