حضور درخشان‌ترین ستاره دنباله دار در آخرین روز‌های ۲۰۲۱ستاره دنباله دار،اخبار علمی،خبرهای علمی
به گفته ستاره شناسان، درخشان‌ترین ستاره دنباله دار ۲۰۲۱ در آسمان نیمکره شمالی و جنوبی، قابل رویت است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از سی ان ان، یک ستاره دنباله دار جدید در آسمان وجود دارد و دسامبر (آذر)  تنها شانس شما برای دیدن آن قبل از ناپدید شدن برای همیشه است. ستاره شناسان می‌گویند که دنباله دار لئونارد بهترین و درخشان‌ترین دنباله  ۲۰۲۱ است. این دنباله دار اولین بار در ژانویه توسط ستاره شناس «لئونارد» کشف شد و احتمالاً ۳۵۰۰۰ سال گذشته را در سفر به سمت خورشید گذرانده است.

 

وقتی یک دنباله دار به خورشید نزدیک می‌شود، درخشان می‌شود، به همین دلیل است که هفته‌های آخر سال دیدن این دنباله دار آسان‌تر است. این ستاره همچنین یک دنباله دار فوق سریع است که با سرعت ۱۵۸۰۸۴ مایل در ساعت (۷۱ کیلومتر در ثانیه) در درون منظومه شمسی می‌سوزد، اما طبق گفته EarthSky، به دلیل فاصله اش از زمین همچنان مانند یک جسم کند به نظر می‌رسد.

 

دنباله‌دار لئونارد در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) نزدیک‌ترین فاصله را به زمین خواهد داشت و در فاصله ۲۱ میلیون مایلی (۳۴ میلیون کیلومتری) از زمین خواهد بود و سپس در ۱۸ دسامبر(۳۰ آذر) در کنار زهره حرکت خواهد کرد. این دنباله دار در آسمان هر دو نیمکره شمالی و جنوبی قابل مشاهده خواهد بود. پیش‌بینی اینکه چقدر می‌توانیم این دنباله‌دار را ببینیم دشوار است، اما به گفته ناسا احتمالاً برای تشخیص این دنباله‌دار به دوربین نیاز خواهید داشت.

 

ستاره دنباله دار،اخبار علمی،خبرهای علمی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------