بیگانگان پیام‌های کوانتومی به زمین ارسال کردند!ارسال پیام‌های کوانتومی توسط بیگانگان،اخبار علمی،خبرهای علمی
علی رغم تلاش‌های بسیار بشر هنوز نتوانسته پیامی از بیگانگان دریافت کند، اما مطالعات جدید نشان می‌دهد که احتمالا بیگانگان بار‌ها و بار‌ها پیام‌های را به صورت کوانتومی برای زمین ارسال کرده اند که ما هنوز موفق به شناسایی آن‌ها نشده ایم.

به گزارش فرارو به نقل از sciencenews، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سیگنال‌های کوانتومی می‌توانند در فواصل بین ستاره‌ای حرکت کنند، بنابراین یک تمدن بیگانه هوشمند می‌تواند به سادگی چنین پیام‌هایی را به زمین ارسال کرده باشد. به عبارت بهتر، این دانشمندان در ژوئن ۲۰۲۲ در نشریه معتبر Physical Review D گزارش دادند که ذرات نور یا فوتون‌ها می‌توانند در فواصل بین‌ستاره‌ای وسیع و بدون از دست دادن ماهیت کوانتومی خود منتقل شوند و این می‌تواند به سادگی برای انتقال پیام در فواصل دور و سرعت بالا مورد استفاده قرار گیرد.

 

دانشمندان در حال حاضر در حال توسعه ارتباطات کوانتومی مبتنی بر زمین هستندکه از ذرات کوانتومی برای ارسال اطلاعات استفاده می‌کند و این پتانسیل را دارد که از ارتباطات استاندارد یا کلاسیک ایمن‌تر باشد. آرجون بررا، فیزیکدان نظری دانشگاه ادینبورگ، می‌گوید اگر فرازمینی‌های هوشمندی در کیهان وجود داشته باشند، ممکن است به فناوری ارتباطات کوانتومی نیز مجهز باشند که می‌تواند اکتشافات کیهانی را برای آن‌ها میسر سازد.

 

با این همه دانشمندان می‌گویند یکی از موانع اصلی برای برقراری ارتباط کوانتومی، عاملی به نام «ناهمدوسی» است که در آن یک ذره کوانتومی در تعامل با محیط اطراف خود، خاصیت کوانتومی خود را از دست می‌دهد. بررا می‌گوید: «حالت‌های کوانتومی که معمولاً آن‌ها را بسیار ظریف می‌دانیم، در هر نوع تعامل خارجی، به نوعی حالت ویژه خود را از دست می‌دهند». با وجود این، از آنجایی که چگالی متوسط ماده در فضا بسیار کمتر از زمین است، می‌توان انتظار داشت که ذرات پیش از تسلیم شدن در برابر ناپیوستگی، به فضا‌های دورتری سفر کنند. بر همین اساس بررا و فیزیکدان نظری Jaime Calderón Figueroa، توانستند به این محاسبه برسند که نور - به ویژه پرتو‌های ایکس - تا چه اندازه می‌تواند بدون آسیب در فضای بین ستاره‌ای حرکت کند.

 

محققان دریافتند فوتون‌های اشعه ایکس می‌توانند مسافتی بیش از کهکشان راه شیری را طی کنند و به طور بالقوه صد‌ها هزار سال نوری یا حتی بیشتر را طی کنند. بر اساس این محاسبات جدید، بررا و Calderón Figueroa استراتژی‌هایی را برای جستجوی پیام‌های کوانتومی ارسال شده در نظر گرفتند. یک نوع پیام بالقوه برای این جستجوها، تله پورت کوانتومی است، که در آن خواص یک ذره دور را می‌توان به ذره دیگر منتقل کرد. از آنجایی که این فناوری هم به سیگنال‌های کوانتومی و هم به سیگنال‌های کلاسیک نیاز دارد، دانشمندان می‌توانند به دنبال چنین سیگنال‌های همزمان با شناسایی هرگونه پیام کوانتومی بیگانگان باشند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022