ناسا در کره‌مریخ چیزی شبیه «اسپاگتی» پیدا کردمریخ،اخبار علمی،خبرهای علمی
کاوشگر «پشتکار» (پرسی‌ورنس) روز سه‌شنبه ۱۳ ژوئیه تصویری را به زمین مخابره کرد که موجب شگفتی کارشناسان ناسا شد. در تصویر ارسالی این ربات مریخ‌نورد جسمی رشته‌ای شبیه اسپاگتی دیده می‌شود. برخی به مزاح از احتمال وجود رستورانی ایتالیایی در سیاره سرخ صحبت کردند اما شیء مشاهده شده نه اسپاگتی بود، نه یک موجود دریایی، و نه حتی نخ کانوا.

به گزارش فرارو به نقل از یورونیوز، به‌نظر می‌رسد این عکس بیشتر مربوط به مواد خرد شده در هم‌پیچیده و به‌هم‌چسبیده‌ای باشد که احتمالا بقایای مواد استفاده‌شده در یکی از ماموریت‌های این ربات یا قسمتی از سپر حرارتی آن و در نتیجه بخشی از زباله‌های فضایی هستند.

 

پیش‌تر هم در ماه ژوئن، مشاهده یک شیء نقره‌ای از سوی این مریخ نورد خبرساز شده بود. اما در نهایت مشخص شد عکس مربوط به این تکه براق، در واقع عکس فویل بخشی از پتوی حرارتی بوده که مریخ‌نورد ناسا هنگام یکی از فرودهای سال گذشته‌اش از آن استفاده کرده بود.

 

این تصویر را یکی از دوربین‌های جلوی این مریخ‌نورد گرفته شده است. ربات شش چرخه پرسی (Percy) که درفارسی به نام کاوشگر «استقامت» هم معروف است، از این دوربین برای محافظت خود هنگام رانندگی یا استفاده از بازوی رباتیک خود استفاده می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022