دایناسورها دوباره متولد می شوند 

دایناسورها دوباره متولد می شوند

 

گروهی از محققان در تلاشند در سال آینده جهان را به جایی کمی ترسناکتر از آنچه هست تبدیل کنند، این محققان بر روی پروژه ای متمرکز شده اند که در نهایت منجر به تبدیل شدن یک جوجه به یک دایناسور خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هدف از اجرای این پروژه احیای دوباره بخشهایی از بدن دایناسورها از قبیل دم، دندانها و دستهای دایناسورها است، برای این کار قرار است پروتئینهای تنظیم کننده در بدن پرندگان مدرن دچار تغییراتی شود.

به گفته "جک هورنر" دیرینه شناس موزه "روکیس" پرنده ها همان دایناسورها هستند و در واقع در این پروژه قرار است از دایناسورهای مدرن، دایناسورهای دیگری ساخته شوند. تنها دلیل استفاده از جوجه ها در پروژه این است که توالی ژنوم جوجه به دست آمده است و تا کنون مطالعات بسیار دقیق و کاملی بر روی جوجه ها انجام گرفته است.

انتشار این خبر با انتشار کتاب جدید هورنر، "چگونه باید یک دایناسور ساخت: انقراض نباید همیشگی باشد" همزمان بوده است. هورنر در حال حاضر به همراه محققان دانشگاه مک گیل در مونترال پیشرفتهایی در این پروژه داشته اند.

محققان دانشگاه مک گیل در حال تجزیه و تحلیل ژنهای عامل رشد دم در جوجه ها بوده و در حال مطالعه بر روی شیوه های ایجاد تغییر در جنین جوجه ها هستند به شکلی که بتوان دایناسور خفته درون آنها را بیدار کرد.

بر اساس گزارش دیسکاوری، با وجود اینکه هورپر اطلاعات دقیقی از جزئیات مطالعات خود ارائه نکرده و از گفتن مرحله ای از تحقیقات که در حال تکمیل است خودداری کرده، هدف خود را از اجرای چنین پروژه ای جلب توجه عمومی نسبت به علم اعلام کرده و می گوید در اختیار داشتن چنین نمونه هایی از دایناسورها بسیار بهتر از نمایش داده اسلایدهای تصویری است..... /  خبرگزارى مهر

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی