آخرین اخبار علمی

فنس الکتریکی

فنس الکتریکی راهکاری ایمن جهت جلوگیری از سرقت

نوعی حصار به نام فنس الکتریکی وجود دارد که هوشمند، مدرن و دارای ظاهری شیک است. این حصارها امروزه بیشترین کاربرد را برای…

ویژگی‌های یک معلم خصوصی زبان خوب چیست؟معلم خصوصی زبان

 

اگر شما زرشناس نباشد، نمی‌توانید بهترین زر را تشخیص دهید. به‌همین‌دلیل برای تشخیص معلم زبان خوب لازم است که ویژگی‌های معلم زبان خصوصی خوب ازجمله چگونگی استفاده از منابع آموزشی همانند کتاب‌های آموزشی و اپلیکیشن‌ها، نقش او در ارتقای مهارت‌های زبانی و چگونگی تشخیص بهترین معلم زبان را بدانید.

در این مقاله با مروری بر مقاله منتشر شده تحت عنوان مهارت‌های ضروری برای معلم‌های خصوصی که در سایت wyzant منتشر شده است و چند مقاله دیگر به بررسی ویژگی‌های یک معلم خصوصی زبان خوب خواهیم پرداخت.

 

نقش کلیدی معلم خصوصی زبان در ارتقای مهارت‌های زبانی

در ارتقای مهارت‌های زبانی چون مکالمه به روانی افراد نیتیو یا مهارت نگارش به زبان انگلیسی برای شرکت در آزمون آیلتس، معلم کلیدی‌ترین نقش را ایفا می‌کند. حال این نقش کلیدی برای معلم خصوصی به‌دلیل ارتباط مستقیم زبان‌آموز با مدرس کلیدی‌تر نیز می‌شود. در مقاله مزایای کلاس خصوصی آنلاین زبان که در سایت Khan Academy منتشر شده است، نقش کلیدی معلم با بررسی مزایای بیشتر قابل لمس می‌شود. به‌صورت‌کلی از جنبه‌های زیر مدرس خصوصی نقش کلیدی در ارتقای مهارت‌های زبانی در کنار استفاده از فیلم‌های آموزشی زبان همانند فرندز دارد.

 

* راهنمایی قابل اعتماد در مسیر یادگیری زبان انگلیسی 

* مشخص‌کننده مسیر تدریس و معرفی‌کننده منابع معتبر چون وب‌سایت‌های آموزشی برای یادگیری بهتر 

* ارائه‌دهنده بازخورد در طول مسیر یادگیری و بهبوددهنده سرعت یادگیری همراه با افزایش دقت 

* انگیزه‌دهنده برای ادامه مسیر آموزش زبان انگلیسی

 

اگر نگاهی به سایت British Council بیندازید، منابع بسیاری راجع‌به نقش مدرس زبان انگلیسی خصوصی همراه با منابع رایگان بسیاری برای یادگیری بهتر زبان پیدا خواهید کرد. نقش مدرس در هر رشته‌ای اهمیت دارد. همچنین این نقش زمانی که معلم به‌صورت خصوصی درس می‌دهد، پررنگ‌تر می‌شود.

 

ویژگی‌های یک معلم خصوصی زبان خوب

 

ویژگی‌های یک معلم خصوصی زبان خوب

 

همانطور که در مقاله راهنمای گام‌به‌گام تبدیل شدن به مدرس انگلیسی در سایت TeachEnglish مطرح شده است، معلم زبان خصوصی خوب باید ویژگی‌های مشخصی داشته باشد. این ویژگی‌های خوب مدرس است که باعث موفقیت وی در تدریس مهارت‌های زبان چون فهم ساده‌تر بخش درک مطلب برای دانشجویان یا بچه‌های دبیرستانی که برای کنکور زبان دانشگاه آماده می‌شوند، خواهد شد. در ادامه مطلب براساس مقاله چگونه مدرسی خصوصی عالی برای زبان انگلیسی پیدا کنیم که در سایت Understood منتشر شده است و مقاله منتشر شده در سایت TeachEnglish این موضوع را در 4 بخش مجزا بررسی خواهیم کرد.

 

مهارت‌های زبانی

مدرس زبان خوب فردی است که از نظر ساختاری زبان انگلیسی را درک کرده و دایره واژگانی کاربردی قابل‌قبولی داشته باشد. البته مهارت‌های زبانی تنها به درک ساختاری زبان انگلیسی محدود نمی‌شود. در واقع زمانی که از مهارت‌های زبان انگلیسی صحبت می‌کنیم، منظور ما موارد زیر است:

* تسلط بر زبان انگلیسی (یا زبان مورد نظر) در گفتار، نوشتار و گرامر 

* آشنایی با لهجه‌ها و اصطلاحات مختلف 

* توانایی توضیح مفاهیم پیچیده به صورت ساده و قابل فهم

 

همانطور که در مقاله Tips for Teaching English Effectively که در سایت American Council on the Teaching of Foreign Languages (ACTFL)  منتشر شده است، می‌بینیم، مدرس خوب علاوه برمهارت‌های سخت چون ساختار گرامر زبان، دایره واژگانی بالا و تسلط بر چگونگی نحوه تدریس باید بتواند همه مفاهیم را به سادگی انتقال دهد.

مهارت‌های آموزشی

مهارت‌های آموزشی زبان انگلیسی شامل مهارت‌های نرم مدرس می‌شود. درواقع مدرس در مقاطع تحصیلی متفاوت چون دبستان، راهنمایی یا دبیرستان لازم است یکسری مهارت‌های نرم عمومی را که شامل موارد زیر می‌شود، داشته باشد:

* داشتن روش تدریس خلاقانه و جذاب 

* توانایی ایجاد انگیزه در زبان‌آموز 

* صبور و با حوصله بودن 

* توانایی ارزیابی دقیق پیشرفت زبان‌آموز و ارائه بازخورد سازنده

 

به‌همین‌دلیل است که آموزشگاه‌های زبان معمولا در آزمون جذب مدرس علاوه‌بر سنجش علم تدریس‌کننده، مهارت‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم را نیز می‌سنجند. همچنین در سایت TutorMe که یک پلتفرم آنلاین آموزشی است نیز معلم‌های خصوصی زبانی رتبه و امتیاز بالاتری دارند که مهارت‌های آموزشی خود را از جمله ارتباط موثر با زبان‌آموز بهبود داده‌اند.

علاوه‌بر نکات بالا، مدرس باید از نظر مهارت‌های آموزشی به‌روز باشد. یعنی با سایت‌هایی چون FluentU آشنا باشد و بتواند از امکاناتی چون ویدئوهای آموزش زبان انگلیسی که این سایت برای یادگیری بهتری زبان انگلیسی در اختیار قرار می‌دهد، برای آموزش موثرتر استفاده کند.

 

ویژگی‌های شخصیتی

از آنجایی که معلم خصوصی زبان با زبان‌آموز به‌صورت مستقیم ارتباط دارد، ویژگی‌های شخصیتی نسبت به کلاس‌های برگزارشده در آموزشگاه‌های زبان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در نتیجه بهترین معلم زبان انگلیسی فردی است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

* خوش‌برخورد و صمیمی بودن 

* مسئولیت‌پذیر و متعهد بودن 

* منظم و وقت‌شناس بودن 

* داشتن نظم شخصی و ظاهر آراسته

 

براساس مطلب منتشر شده در سایت Skooli که یک پلتفرم آموزشی متمرکز بر تدریس خصوصی است. برای پیدا کردن بهترین مدرس زبان انگلیسی باید به نکات متنوعی توجه کنید. یکی از نکات مطرح شده در این سایت برای انتخاب بهترین معلم زبان سنجش ویژگی‌های شخصیتی است که در بالا به آن اشاره کرده ایم.

 

تجربه و مدارک

تجربه تدریس زبان و مدارکی که مدرس در سال‌های تدریس خود جمع کرده‌ است، ویژگی‌های برتر مدرس را تا حد قابل‌توجهی تعیین می‌کند. در واقع تجربه مدرس در سال‌های متوالی تدریس مشخص می‌کند که کدام جزوات آموزشی برای سریع‌تر نتیجه گرفتن در آزمون تافل به کار می‌آید. همچنین اگر مدرسی تجربه تدریس PTE را نداشته باشد، در قبولی این آزمون به‌دلیل عدم شناخت وب‌سایت‌های آموزشی مناسب برای دریافت این مدرک نمی‌تواند به شما کمک کند.

 

در نتیجه تجربه کافی  مدارک مرتبط مدرس ازجمله ویژگی‌های مدرس خوب برای یادگیری زبان آنلاین است. قطعا شما با مدرسی که خود او مسیر یادگیری دولینگو و دریافت مدرک را طی کرده، ارتباط بهتری خواهید گرفت تا با فردی که به صورت عمومی تدریس زبان را انجام می‌دهد. برای انتخاب بهترین معلم زبان انگلیسی موارد زیر را بررسی کنید:

* سابقه تدریس خصوصی زبان به زبان‌آموزان در سطوح مختلف 

* داشتن مدارک و گواهینامه‌های معتبر تدریس زبان 

* آشنایی با آزمون‌های زبان مانند آیلتس، تافل 

* استفاده از منابع تدریس موثق از جمله‌ کتاب‌های درسی معتبر و متناسب با آزمون‌ها

 

استاد بانک؛ مرجعی موثق برای جستجو معلم دارای ویژگی‌های بهترین مدرس زبان انگلیسی

استادبانک با گردهم آوردن اساتید انگلیسی برتر و در نظر گرفتن ویژگی‌های بهترین مدرس زبان، انتخاب را برای شما ساده‌تر کرده است. کافی است در این پلتفرم اساتید زبان را جستجو کنید و براساس نیاز خود بهترین را برگزینید. همچنین در زمان انتخاب مناسب ترین استاد زبان به نکاتی که در این مقاله به‌عنوان ویژگی‌های ضروری اشاره کرده‌ایم، توجه کنید.

 

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024