شیوه‌های جدید برای كم خوری؛اگر راست دست هستید با دست چپ غذا بخورید 

 

پرخوری,غذا خوردن

 

آمارها نشان می دهد حدود ۳۸ درصد از افرادی كه چاق هستند و برای كنترل وزن خود رژیم های سختی می گیرند، پس از دو سال كمتر از پنج درصد از وزن كلی بدن خود را می توانند كاهش دهند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، كارشناسان تغذیه و سلامت در مقاله جدیدی كه در مجله «چاقی» منتشر شده تاكید كردند با وجود انبوهی از تبلیغات برای معرفی غذاهای چرب در دنیای امروز، كنترل وزن و پرهیز از پرخوری برای انسان ها بسیار دشوار شده است اما متخصصان هم چنان در جستجوی راه كارهای جدیدی هستند كه به مردم برای جلوگیری از چاقی و اضافه وزن كمك كنند.

به گزارش سایت اینترنتی اونلی هلت، در مقاله جدید چند شیوه مطمئن برای كم خوری و در نهایت مقابله با چاقی ارائه شده كه به گفته كارشناسان می تواند از روشهای قبلی موثرتر و كارآمدتر باشد.

این راهكارها عبارتند از:

از كاسه یا بشقاب كوچكتر برای غذا خوردن استفاده كنید. اگر تصور می كنید این روش جواب نمی دهد ما در مطالعات اخیر خلاف تصور شما را ثابت كرده ایم. متخصصان دانشگاه كورنل در یك آزمایش جدید روی گروهی از افراد كه در ظروفی با اندازه های مختلف غذا می خوردند متوجه شدند وقتی ظرف غذا كوچكتر باشد مقدار غذایی كه فرد می خورد كمتر است.

از قاشق یا چنگال بزرگتر استفاده كنید. شاید این كار در ظاهر غیرمنطقی به نظر برسد اما آزمایشات ثابت كرده است هرچه قاشق چنگال غذاخوری بزرگتر باشد مغز، فریب می خورد و مقدار كمتری غذا طلب می كند.

غذاهای سالم را در بالای فهرست تغذیه ای و در طبقات بالای یخچال قرار دهید. مطالعات روان شناختی نشان داده است انسان ها اولین چیزی را كه به چشمشان می خورد انتخاب می كنند. بنابراین همیشه خوردنی های سالم و مغذی را در دسترس ترین موقعیت بگذارید.

اگر راست دست هستید با دست چپ و اگر چپ دست هستید با دست راست غذا بخورید. بررسی ها نشان داده است غذا خوردن با دستی كه غالب كارهایتان را با آن انجام می دهید، سرعت خوردن را افزایش می هد و علت این تند خوردن كه به پرخوری منجر می شود گرسنگی نبوده بلكه فقط یك عادت است.

هنگام طبخ غذا آدامس بدون قند بجوید. جویدن آدامس بدون قند ولع خوردن را كاهش می دهد. آدامس جویدن مداوم به كنترل وزن كمكی نمی كند اما اگر در زمان های خاصی از روز یا شب این كار را انجام دهید به كم خوری كمك می كند.... /  خبرگزارى ايسنا

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------