نقش "آئروشل" در محافظت از مریخ نورد "استقامت"مریخ نورد استقامت ناسا,اخبار امروز,اخبار جدید
مریخ نورد استقامت ناسا در ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ با هدف جستجوی ردپای حیات در مریخ وارد سیاره سرخ شد. این مریخ نورد مجهز به تجهیزات پیشرفته‌ای است و در واقع یکی از پیشرفته‌ترین سازه‌های دست بشر است.

به گزارش ایسنا، مریخ نورد "استقامت" که جدیدترین و پیشرفته‌ترین مریخ نورد ناسا محسوب می‌شود، به منظور انجام ماموریت‌های علمی خود ابزارهای علمی زیادی را همراه خود دارد که همگی از پیشرفته‌ترین ابزارهای ناسا برای کاوش سیاره‌ای هستند.

 

ناسا اخیرا در حساب کاربری این مریخ نورد در توییتر تصویر متحرکی منتشر کرد و نوشت: "آئروشل"(aeroshell) این مریخ نورد از hK هنگام فرود بر روی سیاره مریخ محافظت کرد. حسگر MEDLI۲ که بر روی آئروشل محافظ این مریخ نورد تعبیه شده است نقش مهمی در ثبت اطلاعات مربوط به محیط ناملایم در طول سفر داشته است. این حسگر گرمای شدید را اندازه گیری کرد و میزان فشاری را که مریخ نورد "استقامت" تجربه کرده بود، ثبت کرد.

 

 سیستم "MEDLI۲" برای اولین بار نیست که در ساخت یک مریخ نورد به کار گرفته می‌شود چرا که پیش از این در مریخ‌نورد "کنجکاوی(Curiosity) نیز به کار گرفته شده بود.

 

نسخه پیشرفته‌تر "MEDLI۲" که در این مریخ نورد استفاده شده است، شامل سه نوع حسگر، ترموکوپل، سنسور شار گرما و مبدل فشار است. این سیستم پنج ساعت قبل از اینکه این مریخ نورد وارد سیاره سرخ شود، روشن شده و کار خود را آغاز کرده بود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------