سیارکی بزرگتر از "برج پیزا" به زمین نزدیک می‌شودسیارک ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
سیارکی بزرگتر "برج پیزا" امروز در نزدیکترین فاصله خود از زمین قرار می‌گیرد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از ام‌اس‌ان، یک سیارک بزرگتر از "برج پیزا" (Tower of Pisa) در حال نزدیک شدن به زمین است و قرار است امروز پنجشنبه به نزدیکترین فاصله خود از زمین برسد.

 

گزارش شده که این سیارک موسوم به "2022 PC" قرار است در روز پنجشنبه ۱۸ اوت، در فاصله شش میلیون و ۳۰۰ هزار کیلومتری از زمین قرار بگیرد و نزدیک‌ترین فاصله خود را با زمین داشته باشد.

 

برای درک بهتر این فاصله می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که میانگین فاصله بین زمین و ماه حدود ۳۸۴ هزار و ۶۳۳ کیلومتر است.

 

ناسا این سیارک را در "آزمایشگاه پیش‌رانش جت" (JPL) خود و با استفاده از سیستمی مشاهده کرده است که مجموعه‌ای از سیارک‌های در حال نزدیک شدن به زمین را فهرست می‌کند.

 

سیارک 2022 PC که ۵۸ متر عرض دارد، در ژوئیه ۲۰۲۲ کشف شد. زمانی که دانشمندان برای نخستین بار این سیارک را کشف کردند، در نزدیکی مدارهای زمین و زهره در حال چرخش بود.

 

آیا سیارک 2022 PC خطرناک است؟

براساس محاسبات ناسا، هر جرم فضایی بزرگتر از ۱۵۰ متر که در فاصله ۴.۶ میلیون مایلی از زمین قرار بگیرد، می‌تواند "بالقوه خطرناک" تلقی شود.

 

سیارک 2022 PC قرار است از کنار زمین عبور کند اما دانشمندان همچنان مسیر آن را زیر نظر دارند و سناریوهای احتمالی گذر آن را تجزیه و تحلیل می‌کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------