شناسایی عنکبوتی که تارش را تیر و کمان می کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,عنکبوت
محققان دانشگاه آکرون در اوهایوی آمریکا موفق به شناسایی نوعی عنکبوت شده اند که به جای تار تنیدن از آن به عنوان تیرو کمان برای شکار طعمه به شیوه ای بسیار تهاجمی تر بهره می گیرد. 

به گزارش فارس به نقل از تک تایمز، محققان دانشگاه آکرون در اوهایوی آمریکا موفق به شناسایی نوعی عنکبوت شده اند که به جای تار تنیدن از آن به عنوان تیرو کمان برای شکار طعمه به شیوه ای بسیار تهاجمی تر بهره می گیرد. این عنکبوت که در صورت تمایل به بافتن تار معمولا این کار را به شکل مثلثی انجام می دهد، Hyptiotes cavatus نام دارد و قادر به پرتاب تار خود نیز هست. تار یادشده بعد از پرتاب و در صورت برخورد به هدف می تواند او را گرفتار کرده و از پای درآورد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,عنکبوت

محققان با بررسی عملکرد این عنکبوت در شرایط آزمایشگاهی و با استفاده از دوربین های پیشرفته توانستند سازوکار مورد استفاده وی برای شکار طعمه های مختلف را شناسایی کنند. کمان های بافته شده این عنکبوت به شکل مثلثی به شکل رشته ای به سمت هدف پرتاب شده و معمولا پاهای وی را در برگرفته و مانع از حرکت آن می شوند.

 

این عنکبوت معمولا چندین بار رشته تارهای خود را به سمت طعمه هدف گرفته شده پرتاب می کند و از این طریق امکان تحرک را از بخش های مختلف بدن وی می گیرد. در نتیجه حشره هدف تسلیم عنکبوت می شود. سرعت حرکت تارهای این عنکبوت به رقم سرسام آور 770 متر در یک چهارم ثانیه می رسد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------