تولید حسگر پهپاد با الهام از موی عنکبوت اخبار علمی ,خبرهای علمی,حسگر پهپاد
عنکبوت ها در کنار توانایی تار تنیدن از موهایی نیز برخوردارند که وجود خطر را در محیط اطراف به آنها اطلاع می دهند. حال دانشمندان با الهام از این موها برای پهپادها حسگر ساخته اند.

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، عنکبوت ها در کنار توانایی تار تنیدن از موهایی نیز برخوردارند که وجود خطر را در محیط اطراف به آنها اطلاع می دهند. حال دانشمندان با الهام از این موها برای پهپادها حسگر ساخته اند.

 

 موهای عنکبوت با سرعتی بسیار زیاد وی را از وجود خطر یا مانعی جدی مطلع می کنند و بخش اعظم این موها بر روی پاهای عنکبوت ها قرار دارند.

 

مهندسان دانشگاه Purdue با بررسی ساختار این موها حسگرهایی با کارکرد مشابه ساخته اند که هم در پهپادها و هم در خودروهای خودران برای شناسایی موانع مختلف قابل استفاده هستند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,حسگر پهپاد

موهای پای عنکبوت تنها برای دریافت اطلاعات در مورد موانع مدنظر و ضروری طراحی شده اند و بر مبنای ارتعاشات فرکانسی ناشی از وزش باد و برخورد آن با موانع عمل می کنند. حسگرهای جدید ساخته شده نیز به گونه ای تولید شده اند که تنها موانع خطرناک و جدی را شناسایی می کنند.

 

مصرف اندک انرژی و دوام بالا در کنار هزینه پایین ساخت از جمله مزایای استفاده از حسگرهای یادشده است. آنها همچنین به گونه ای هوشمند طراحی شده اند تا حداقل میزان انرژی را مصرف کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------