یک فضانورد:‌«گرمای جهانی از ایستگاه فضایی قابل مشاهده است»!فضانورد جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی گفته است: تغییرات آب و هوایی کره زمین به خوبی از این ایستگاه قابل مشاهده است.

به گزارش فارس به نقل از 7news، لوکا پارمیتانو، فضانورد جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی که همزمان با سالگرد مأموریت آپولوی 11 به این ایستگاه سفر کرده اعلام کرد: تغییر آب و هوا از ایستگاه فضایی بین‌المللی قابل مشاهده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,فضانورد

اندرو مورگان (Andrew R. Morgan) از ناسا ، لوکا پارمیتانو(Luca Parmitano) از آژانس فضایی اروپا (ESA) و الکساندر اسکورتسوف(Aleksandr Skvortsov) از سازمان فضایی فدرال روسیه(Roscosmos)، سه فضانورد جدید ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند.

 

این مهندس ایتالیایی که فضانورد هم است در یک کنفرانس مطبوعاتی از ایستگاه فضایی در مورد گرمای جهانی صحبت کرد.

 

لوکا پارمیتانو هشدار داده است که ویرانی‌های بحران آب و هوا را از ایستگاه فضایی بین‌المللی دیده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,فضانورد

وی گفت: تغییرات در شکل ظاهری سیاره زمین از طریق یک ماهواره که در فاصله 408 کیلومتری از زمین قرار دارد، به خوبی قابل مشاهده است.

 

پارمیتانو افزود: آنچه می‌توانم بگویم این است که من در عکس‌های خود و همکارانم طی 6 سال اخیر تغییرات قابل توجهی از وضعیت زمین را مشاهده کرده‌ام.

 

وی همچنین گفته است: افزایش سطح بیابان‌ها و ذوب شدن یخچال‌های طبیعی از ایستگاه فضایی به خوبی قابل مشاهده است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,فضانورد

این فضانورد تأکید کرد: به اشتراک گذاری عکس‌ها در رسانه‌های اجتماعی را ادامه خواهد داد و به مردم درباره این مشکل هشدار می‌دهد.

 

پارمیتانو که نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود را پس از ورود به ایستگاه فضایی بین‌المللی برگزار کرده یادآور شد، امروز یکی از دشمنان انسان‌ها «گرمای جهانی» است و ما نمی‌دانیم که می‌توان وضعیت زمین را به قبل بازگرداند یا خیر؛ چیزی که بدیهی است اقدامات مورد نیاز برای کاهش یا توقف این تغییرات است. 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------