کمبود کلم در انگلیس به دنبال گرمایش زمین اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,گرمایش زمین
گرمای بی سابقه هوا در انگلیس و تغییرات آب و هوایی ناشی از آن مانند وقوع سیل های بی سابقه باعث کمبود برخی انواع میوه ها و سبزیجات در این کشور شده است.

 به گزارش فارس به نقل از یاهونیوز، رسانه های مختلف انگلیس از کمبود میوه ها و سبزیجاتی همچون کلم و گل کلم در انگلیس خبر می دهند و می گویند سیل و گرمای هوا عامل اصلی این مساله است.

 

 سیل های اخیر در انگلیس به بسیاری از محصولات کشاورزی در این کشور آسیب زده و بیم آن می رود که تداوم این رویدادها به کمبود برخی میوه ها و سبزیجات دیگر در انگلیس منجر شود.

 

یافته های دانشمندان نشان می دهد محصولات زراعی می توانند خود را تا حدی با تغییرات آب و هوایی سازگار کرده و در شرایط دشوار هم دوام بیاورند، اماگرمای هوا بیش از حد افزایش یابد، ایجاد این سازگاری ممکن نیست و گیاهان و سبزیجات و محصولات کشاورزی آسیب دیده و از بین می روند.

 

پژوهشگران قبلا هشدار داده بودند که اگر روند گرمایش زمین متوقف نشود در آینده ای نزدیک با کاهش محصولات کشاورزی و از بین رفتن بخش زیادی از آنها مواجه شده و امنیت غذایی در بسیاری از کشورهای جهان از بین می رود.

 

امسال تعداد روزهای گرم سال در بسیاری از نقاط اروپا بی سابقه بوده و باعث مرگ و میر صدها نفر در کشورهای مختلف اروپایی شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------