دستکش هوشمند برای کنترل پهپاد و ربات در فضا اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,دستکش هوشمند
همزمان با برنامه ریزی ناسا برای اعزام فضانورد به ماه و مریخ، ابداع فناوری های پیشرفته بدین منظور هم آغاز شده و تولید دستکشی هوشمند برای کنترل پهپاد و ربات در فضا در دستور کار است.

 

به گزارش فارس به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، ناسا با همکاری چند شرکت فناوری دیگر در حال تولید دستکش ویژه ای است که اجرای ماموریت های مهم فضایی را تسهیل می‌کند و به فضانوردان امکان می دهد تا از این طریق پهپادها و ربات های مختلف را در جریان ماموریت های فضایی کنترل کنند.

 

 طرح یادشده با همکاری چند موسسه علمی و تحقیقاتی دیگر مانند SETI، Collins Aerospace و  Ntention اجرا می شود و در قالب آن دستکشی هوشمند تولید می شود که از رابط کاربری خاصی برخوردار است که ردگیری بی سیم و مدیریت و هدایت وسایل رباتیک را از طریق حرکات دست در هوا ممکن می کند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,دستکش هوشمند

از این طریق جمع آوری نمونه های مختلف مورد نیاز فضانوردان از سیارات دیگر تسهیل می شود. ناسا قصد دارد تا در سال ۲۰۲۴ فضانوردانی را به ماه اعزام کند و از همین رو تولید دستکش های هوشمند یادشده در اولویت این سازمان قرار گرفته است.

 

در این دستکش ها همچنین از ریزکنترل کننده هایی استفاده شده که با حسگرهای مختلفی در ارتباط هستند و حرکات دست را به دقت ثبت می کنند و این داده ها را به طور بی سیم به وسایلی که در حال کنترل آنها هستند، منتقل می‌کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------