X

کامیون برقی تسلاموتورز راهی سیاره سرخ می‌شوددرآینده نه چندان دور فضانوردان مستقر در سیاره مریخ می‌توانند با استفاده از کامیونی تمام برقی به ماجراجویی و شناسایی مناطق مختلف آن سیاره بپردازند. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایلون ماسک، مالک دو شرکت اسپیس ایکس و تسلا موتورز به تازگی اعلام کرده است در نظر دارد خودروی برقی ساخت تسلاموتورز به نام سایبر تراک Cybertruck را روزی روانه سیاره مریخ کند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, کامیون برقی تسلاموتورز

خودروی Cybertruck کاملاً برقی است و به گفته ایلون ماسک این احتمال وجود دارد که در اولین پرتاب موشک فضایی استارشیپ درسال ۲۰۲۲ به سیاره مریخ که پروازی بدون سرنشین انسان و به قصد انتقال برخی محموله‌ها به این سیاره است خودروی برقی هم برسطح سیاره مریخ حرکت کند.

 

چندی پیش ایلون ماسک در شبکه اجتماعی توئیتر خبر از احتمال ماجراجویی منحصربه فرد خودروی تمام برقی Cybertruck با استفاده از موشک فالکون هِوی داده بود.

 

پیش‌تر ایلون ماسک خودروی رواستر Roadster قرمز رنگ شخصی خود را به فضا ارسال کرده بود که هم اکنون وارد فضای عمیق شده است.

 

به گفته کارشناسان اسپیس ایکس، به دلیل استفاده از مواد اولیه یکسان، آلیاژ استیل ضد زنگ در ساختار خودروی Cybertruck و موشک استارشیپ، آسیبی به خودرو درزمان سفر به سیاره مریخ وارد نخواهد شد. 

 

خودروی برقی Cybertruck اسپیس ایکس شباهت فراوان به خودروی درحال طراحی و توسعه ناسا به نام Mars Concept Rover دارد که نمونه اولیه آن درسال ۲۰۱۷ رونمایی شد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, کامیون برقی تسلاموتورز

 

از جمله مزایای خودروی Cybertruck که امکان استفاده از آن درماموریت به مریخ را قوت می‌بخشد برقی بودن آن است، زیرا به اکسیژن برای به کارافتادن موتور‌های احتراق داخلی نیاز ندارد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, کامیون برقی تسلاموتورز

اولین بار رونمایی از این کامیون تمام برقی ۲۱ نوامبر سال ۲۰۱۹ انجام شده است. به گفته ایلون ماسک تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار پیش سفارش از سوی مردم برای ساخت و تحویل خودروی Cybertruck دریافت شده است.

 

این خودرو در سه مدل به بازار ارائه می‌شود که شامل نوعی تک موتوره با ۲۵۰ مایل برد به رانندگان، نوع دو موتوره با ۳۰۰ مایل برد به رانندگان و مدل سه موتوره با ۵۰۰ مایل برد به رانندگان خواهد بود. قیمت این خودرو بین ۳۹، ۹۰۰ دلار تا ۶۹، ۹۰۰ دلار متغیر است.

 

از جمله ویژگی‌های این کامیون برقی دارا بودن برف پاک کن شیشه جلو، چراغ‌های ویژه، سیستم تعلیق بالا و چرخ‌هایی غول پیکر است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, کامیون برقی تسلاموتورز

هرچند به گفته کارشناسان این خودرو باید آزمایش‌های ایمنی برای دریافت مجوز حرکت در جاده‌های کشور‌های مختلف را به دست آورد.

 

درجریان رونمایی از خودروی Cybertruck، دو پنجره بزرگ این خودرو دچار شکستگی شد که به گفته کارشناسان ضربه سختی به شرکت تسلا موتورز و سهام آن وارد خواهد کرد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, کامیون برقی تسلاموتورز

کارشناسان اعلام کرده اند حرکت خودرو‌های SUV درخیابان‌ها و جاده‌های در کشور‌های مختلف دنیا می‌تواند خطر‌های فراوان به همراه داشته باشد و سبب آسیب دیدگی جدی و مرگ عابران پیاده شود، زیرا به دلیل بزرگی خودرو شدت برخورد با عابر پیاده افزایش می‌یابد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, کامیون برقی تسلاموتورز

همچنین خودرو‌های SUV به دلیل دارا بودن موتور قدرتمند با سرعت بسیار بیشتری به نسبت خودرو‌های سواری می‌توانند درجاده‌ها به حرکت بپردازند و به این ترتیب میزان آسیب و برخورد وارده با عابران پیاده، دیگرخودرو‌ها و راکبان موتورسیکلت و دوچرخه سواران بیشتر خواهد شد.

 

بنا بر اعلام ایلون ماسک، خودروی Cybertruck می‌تواند به سرعت ۰ تا ۶۰ متر بر ساعت در عرض کمتر از ۲.۹ دهم ثانیه برسد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی