X

ابداع ابزار جدیدی برای بررسی کم‌هزینه کیفیت آب اخبار علمی ,خبرهای علمی, کیفیت آب
پژوهشگران آمریکایی در پروژه جدید خود، ابزاری ابداع کرده‌اند که می‌تواند کیفیت آب را به سادگی و با هزینه کم مورد بررسی قرار دهد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه نورث‌وسترن، یک زوج پژوهشگر قصد دارند راه‌حل‌های جدیدی برای بهبود ایمنی آب ارائه دهند.

 

"سرا یانگ"(Sera Young)، استادیار مهندسی شیمی و زیست‌شناسی "دانشگاه نورث‌وسترن"(NU) آمریکا و "ژولیوس لاکز"(Julius Lucks)، استادیار انسان‌شناسی این دانشگاه، در پروژه مشترک خود تلاش کردند تا اطلاعات جدیدی در مورد این معضل جهانی به دست بیاورند.

 

لاکز در این پروژه، پلتفرم جدیدی را ابداع کرده است که به افراد ساکن در سراسر جهان امکان می‌دهد تا کیفیت آب را به سرعت، ساده و با هزینه کم مورد بررسی قرار دهند. وی قصد دارد پیشرفت‌های حاصل از به کارگیری این پلتفرم را در مقاله خود با عنوان "فناوری‌های سریع و کم‌هزینه برای بررسی کیفیت آب زمین" توضیح دهد.

 

یانگ نیز در مقاله‌ای با عنوان "یک شاخص ساده برای بررسی جهانی آب خانگی"، در مورد نخستین مقیاس معادل جهانی برای بررسی تجربه دستیابی و استفاده از آب خانگی بحث خواهد کرد.

 

هدف یانگ از ابداع این مقیاس موسوم به "HWISE Scale"، بررسی پیامدهای حوزه اجتماعی، سیاست و سلامت ناشی از ایمن نبودن کیفیت آب است. HWISE Scale در حال حاضر مورد استفاده دانشمندان و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی سراسر جهان قرار دارد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------