مطالعه دقیق آتشفشان فعال با پهپاد ممکن شد اخبار علمی ,خبرهای علمی, آتشفشان فعال
دانشمندان علاقه زیادی به مطالعه دقیق آتشفشان های فعال دارند، اما این کار خطرات زیادی در پی دارد. استفاده از پهپادها توسط محققان آلمانی به غلبه بر این چالش کمک کرده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، محققان آلمانی یک پهپاد دی جی آی فانتوم ۴ پرو را به یک دوربین تصویربرداری حرارتی مجهز کرده اند و از این طریق توانسته اند بارها بر فراز آتشفشان در حال فعالیت سانتاماریا در گوآتمالا پرواز کنند و اطلاعات تازه ای جمع آوری کنند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, آتشفشان فعال

 

تصاویر ویدئویی فوق دقیق این دوربین و نیز دوربین حرارتی نصب شده بر روی آتشفشان یادشده اطلاعات منحصر به فردی را در اختیار محققان قرار داده است. تجزیه و تحلیل رایانه ای این اطلاعات به طراحی یک مدل سه بعدی از کل آتشفشان با دقتی در ابعاد یک سانتیمتر کمک کرده که تاکنون بی سابقه بوده است.

 

مدل سازی یادشده به شناسایی مسیر حرکت گدازه های آتشفشانی و نیز دمای دقیق نقاط مختلف اطراف آتشفشان کمک کرده است. این داده ها به پیش بینی آینده فعالیت این آتشفشان و نیز پیش بینی وقوع یا عدم وقوع رویدادهای مشابه کمک می کند. محققان امیدوارند در آینده بتوانند این روش تحقیقاتی را در مورد آتشفشان های دیگری تکرار کنند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی