تلسکوپی که زباله های فضایی را در روز رصد می کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,تلسکوپ
تلکسوپی ساخته شده که می تواند در روشنایی روز ماهواره ها و زباله های فضایی در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین را ردیابی کند. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، با توجه به آنکه تعداد زیادی ماهواره و زباله فضایی دور زمین مدار می زنند، اهمیت ردیابی مکان آنها بیشتر می شود. در همین راستا تلسکوپ جدیدی ساخته شده که به سازمان های فضایی و مشتریان دیگر کمک می کند طی روز نیز بتوانند آنها را ردیابی کنند.

 

فناوری مذکور در شرکت آمریکاییNumerica توسعه یافته که ادعا می کند نخستین تلسکوپ ارزان قیمتی را ساخته که ماهواره هایی در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین و در روشنایی روز رصد می کند.

 

در حال حاضر ۲ نمونه اولیه از این تلسکوپ در ایالت کلورادو آمریکا و استرالیا عملیاتی شده اند و آزمایش ها نشان داده آنها می توانند اجسامی که در مدار زمین هستند را طی روز و شب ردیابی کنند.

 

شرکت سازنده مشغول توسعه نسخه های دیگری از این تلسکوپ است تا شبکه ای از آنها را ایجاد کند.

 

جف شادیکس محقق ارشد این پروژه می گوید: فناوری ما به وسیله دوربین های مادون قرمز طیف کوتاه که سرعت بالایی دارد، فعال می شود. همچنین این دوربین ها دارای الگوریتم های پیشرفته هستند. ما به ازای هر دقیقه ۱۵ گیگابایت اطلاعات از دوربین هایمان جمع آوری می کنیم و در مرحله بعد الگوریتم های پردازش تصویر را به کار می بریم تا اطلاعات را بهم بچسباند و اختلالات موجود را به کمترین حد برساند. به این ترتیب می توان سیگنال های ضعیف ماهواره ها را ردیابی کرد.

 

به گفته شرکت تولید کننده این تلسکوپ فناوری مذکور نیازمند تجهیزات گرانقیمت نیست.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------