لحظاتی از پرواز تاریخی برانسون به فضا+تصاویرریچارد برانسون ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
روز گذشته "ریچارد برانسون" کارآفرین انگلیسی و بنیانگذار شرکت فضایی "ویرجین گلکتیک" در پرواز فضایی که پنج کارمند شرکت او حضور داشتند سفر کوتاه فضایی خارق‌العاده‌ای داشت که به گفته او تجربه‌ای بی‌نظیر بود.

به گزارش ایسنا، در این سفر تقریبا یک ساعته  برانسون و سایر اعضای این ماموریت کوتاه بی‌وزنی را تجربه کردند و از ده‌ها پنجره داخل کابین به زمین و فضا نگاه کردند.

 

طی این پرواز فضایی "کوپلین بنت"(Coplin Bennet) مهندس رهبر عملیات، "بت موسس" (Beth Moses) مربی اصلی فضانوردی، سیریشا بندلا معاون تحقیقاتی در طی این پرواز در کنار برانسون بودند و "دیو مک کی"(Dave Mackay) و "مایکل ماسوچی"(Michael Masucci) نیز خلبانان ماموریت "یونیتی-۲۲" بودند.

 

استیون کولبرت مجری مشهور آمریکایی این برنامه را به صورت زنده پوشش داد و طی این مراسم و پیش از بازگشت برانسون و همکارانش از فضا درباره آرزوهای وی درباره سفر و کاوش در فضا گفتند.

 

برانسون دیروز با انجام این پرواز فضایی یک گام از رقیب خود"جف بزوس" که قرار است ۲۰ ژوئیه یک پرواز فضایی انجام دهد، جلو افتاد و به نوعی برنده این رقابت فضایی شد.

 

ریچارد برانسون در طول این پرواز فضایی و از داخل کابین هواگرد "VSS Unity" گفت: به همه کودکان می‌گویم وقتی که من کودک بودم نیز رویایی در سر داشتم و به ستاره‌ها نگاه می‌کردم حالا من یک فرد بالغم و داخل سفینه فضایی‌ام و چند فرد بزرگسال دیگر نیز همراه من هستند و همگی از این بالا در حال نگاه کردن به زمین زیبا هستیم. به نسل آینده افراد رویاپرداز می‌گویم اگر ما توانستیم این کار را انجام دهیم تصور کنید شما چه کارهایی می‌توانید انجام دهید.

 

فضاپیمای VSS Unity پس از پرواز حدودا یک ساعته، در تاسیسات فرودگاه اسپیس پورت آمریکا در نیومکزیکو به زمین نشست. طی پرواز این هواپیما با موفقیت از ""VMS Eve جدا شد و فضاپیمای حامل شش خدمه را به سمت "خط کارمان" برد. خط کارمان خطی فرضی در فاصله‌ی ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین در مدار است. مدت کوتاهی پس از آن موشک یونیتی برای فرود به سمت زمین بازگشت.

 

ریچارد برانسون ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

 

ریچارد برانسون ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

 

ریچارد برانسون ,اخبار علمی ,خبرهای علمی
 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022