تولید محصولات کشاورزی غول‌پیکر/ تصاویراخبار,اخبار گوناگون,تولید محصولات کشاورزی غول‌پیکر
اگر محصولات حجم بزرگی داشته باشند به معنای آن نیست که طعم‌شان تغییر کرده است. عمل‌آوری یک هویج یک‌متری همان‌قدرطول می‌کشد که عمل‌آوری یک هویج ۱۵.۲۴ سانتی‌متری زمان می‌برد.

به گزارش اعتمادآنلاین، نیوزویک در گزارشی به نقل از جرالد استراتفورد کشاورز ۷۲ساله نوشت، تغییر حجم محصولات به معنای تغییر طعم آنها نیست.

 

این کشاورز بازگو می‌کند: ابتدا به دنبال تولید یک پیاز بزرگ بودم و توانستم پیازی به وزن ۲.۷۲ کیلوگرم به عمل آورم. اکنون نیز قصد دارم پیازی به وزن بیشتر از ۴.۵ کیلوگرم تولید کنم.

 

او توضیح می‌دهد که حرفه کشاورزی را از پدر آموخته، اما برای محصولات ویژه و حجیم خود مجبور شده است مطالعاتی در این زمینه انجام دهد.

 

به گفته این کشاورز، اگر کسی به دنبال تولید محصولات حجیم است، ابتدا باید صبوری را بیاموزد، صیفی͏‌جات با حجم بزرگ نیازمند بذرهایی با کیفیت خوب است.

 

او در مورد نحوه عمل‌آوری هویج بزرگ چنین توضیح می‌دهد: یک بشکه ۲۰۰ لیتری را با ماسه پر می‌کنیم، بعد با استفاده از صفحات فلزی ۶ شکاف در آن ایجاد می‌کنیم و آن را پر از یک کود مخصوص می‌کنیم. البته با کودهای معمولی هم می‌توان هویج‌های خوب عمل آورد.

 

او در پایان می‌گوید: من در حال حاضر هویج‌های بزرگ، چغندرهای بزرگ و ۱۵ نوع سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی و چهار نوع خیار به همراه کدو و پیاز به عمل می‌آورم.

 


اخبار,اخبار گوناگون,تولید محصولات کشاورزی غول‌پیکر
اخبار,اخبار گوناگون,تولید محصولات کشاورزی غول‌پیکرمطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی