ویژگی‌ رستوران ایرانی خوب چیست؟ویژگی‌ رستوران ایرانی خوب

ویژگی‌رستوران ایرانی خوب چیست؟

رستوران گردی و امتحان کردن انواع خوراک‌ها، یکی از بهترین سرگرمی‌های ما ایرانی‌ها است که در هر گوشه دنیا باشیم، آن را انجام می‌دهیم و البته از آن لذت می‌بریم.

طبق مقاله منتشر شده در وب‌سایت iranianexchange.com، کشور ایران به دلیل پهناور بودن سرزمین آن دارای تنوع غذایی، زبان و قومیت‌های مختلف است. به همین دلیل غذاهای ایرانی زبانزد خاص و عام بوده است و علاوه بر مردم ایران مردم جهان نیز علاقمند به چشیدن طعم غذای ایرانی هستند. یکی از راه‌هایی که می‌توان با فرهنگ یک سرزمین آشنایی پیدا کرد رفتن به رستوران آن کشور در نقاط مختلف جهان است که با استفاده از  غذاهای لذیذ و قرار گرفتن در آن فضا با بخشی از هویت یک سرزمین و مردمانش آشنا شد. خوشبختانه غذا در فرهنگ ایرانی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است؛ به گونه‌ای که در تمام مراسم و آیین‌های سنتی، غذا همواره اهمیت خاصی داشته است. اما ویژگی رستوران ایرانی خوب چیست؟ این مقاله را دنبال کنید تا با آنها آشنا شوید.

 

توجه به جزئیات کوچک

ایجاد یک فضای خوب برای غذا خوردن، به توجه به جزئیات بستگی دارد. توجه به جزئیات در رستوران ایرانی فراتر از پرداختن به موسیقی، نورپردازی و هنر روی دیوارها است. بسیاری از رستوران‌های عالی تا آنجایی پیش می‌روند که ظروف چینی و سنگی خود را متناسب با زیبایی شناسی و غذا طراحی می‌کنند. شما ممکن است نتوانید تفاوت بین مزه خورشت‌ها یا دیگر غذاها را متوجه شوید، اما متخصصان این امر هستند که تنها می‌توانند پی به این موضوع ببرند. 

 

رفتار عالی کارکنان

صرف نظر از مفهوم رستوران، کارکنان رستوران نیز باید در بهترین حالت خود باشند. فردی که سفارش مشتریان را می‌گیرد باید روی منو اشراف کامل داشته باشد، باید با روی خوش از مشتریان پذیرایی کند، زمانی که مشتریان به کمک نیاز دارند در کنار میز آنها حضور پیدا کند و زمانی که به آنها نیاز ندارید کنار میز شما نخواهند بود تا احساس راحتی کنید. 

 

ساخت تجربه‌ای عالی برای مشتریان

به عنوان یک مهمان در یک رستوران ایرانی خوب، هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید تنها برای غذا نیست. شما به دنبال یک تجربه کاملا متفاوت هستید. برخی از خدمات معمول در یک رستوران عالی عبارت‌اند از: کنار کشیدن صندلی برای زنان، همراهی مشتریان تا دستشویی‌ها در صورت نیاز، تمیز کردن میزها میان وعده‌های مختلف و مواردی از این دست. 

 

داشتن سیستم رزرو

رزرواسیون به رستوران این اجازه را می‌دهد تا به اندازه ظرفیت رستوران و آشپزخانه خود مشتری داشته باشد. به این ترتیب، با مشکلاتی مانند منتظر ماندن مشتری پشت درهای رستوران و حتی کاهش کیفیت غذا در رستوران مواجه نخواهند شد و همین موضوع است که یک رستوران ایرانی به رستوران خوب تبدیل می‌کند.

 

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

مدیران و سرآشپزهای متعهد می‌دانند که مهم‌ترین اصل در رستوران داری سرو غذای خوشمزه و باکیفیت است، اما این نکته را نباید فراموش کرد که عکاسی جذاب از غذاها و اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند روی محبوبیت یک رستوران ایرانی اثر بگذارد. این روش حتی باعث می‌شود که بسیاری رستوران را به عنوان محلی برای برگزاری مهمانی‌ها و جشن‌ها انتخاب کنند.

 

کلام آخر

کشور ایران به دلیل پهناور بودن سرزمین آن دارای تنوع غذایی، زبان و قومیت‌های مختلف است. به همین دلیل غذاهای ایرانی زبانزد خاص و عام بوده است و علاوه بر مردم ایران مردم جهان نیز علاقه‌مند به چشیدن طعم غذای ایرانی هستند. از این رو، رستوران‌های ایرانی خوب هم در ایران و هم در خارج از کشور به دنبال بالا بردن کیفیت خود و جذب مشتریان بین‌الملل هستند تا آنها را با فرهنگ غذایی ایران آشنا کنند.

 

بهترین رستوران ایرانی با در نظر گرفتن سلایق و با نگاه به وظیفه سنگین خود به‌عنوان نماینده‌ای از جامعه ایرانیان سعی داشته که رضایت مشتریان را جلب کند و همچنین در تبلیغ فرهنگ ایران موفق باشد.

منبع: iranianexchange.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022