عکس | قارچی که می‌تواند انسانی را تبدیل به زامبی کند قارچ سرچماغی ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
هاگ‌های قارچ سرچماغی می‌تواند وارد بدن شوند، شروع به رشد کنند و کم‌کم ذهن میزبان را تحت کنترل خود درمی‌آورند و گسترش یابد. 

به  گزارش اعتمادآنلاین؛ جیمز گالاگر در گزارشی در بی‌بی‌سی درباره قارچی نوشته که می‌تواند قربانی‌های خود را تبدیل به زامبی (مرده‌های متحرک) کند.

 

بر اساس این گزارش، هاگ‌های این قارچ وارد بدن می‌شوند. بعد قارچ شروع به رشد می‌کند و کم‌کم ذهن میزبان را تحت کنترل خود درمی‌آورد و می‌تواند بیشتر گسترش یابد.

 

این قارچ انگلی قربانی خود را تماماً از درون می‌بلعد. درحالی‌که برای صحنه آخر این نمایش قدرت آماده می‌شود، تمام مواد مغذی موجود در بدن میزبان را بیرون می‌کشد.

 

بعد درصحنه‌ای که وحشتناک‌تر از ترسناک‌ترین فیلم‌ها است، پیچکی مرگبار از سر میزبان بیرون میزند. این بدن حالا مانند درخت به میوه نشسته‌ای است که به همه اطرافش گرده پراکنی می‌کند و همه را در معرض زامبی شدن قرار می‌دهد.

 

همه این صحنه‌ها مثل یک داستان به نظر می‌رسند. در امپراتوری قارچ‌ها- که بسیار با گیاهان و حیوانات تفاوت دارد- هم قارچ‌های خوراکی هست وهم قارچ‌های کابوس زایی که مانند انگل در بدن عمل می‌کنند.

 

 قارچ سرچماغی ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

آنچه قارچ‌های انگلی مانند قارچ‌های کوردیسپس (سرچماقی) و قارچ‌های کرم ابریشمی انجام می‌دهند کاملاً واقعی است. در سریال سیاره زمین‌ساخته بی‌بی‌سی، دیوید اتنبرو را درصحنه‌ای می‌بینیم که در آن‌یکی از این قارچ‌ها بدن مورچه‌ای را تحت کنترل درآورده است.

 

صحنه مورچه زامبی شده، ایده اصلی گیم آخرین بازمانده از ما شد که می‌توانم بگویم بهترین بازی‌ است که تابه‌حال بازی کرده‌ام و حالا مجموعه تلویزیونی آن با همان خط داستانی ساخته‌شده و جز پربیننده‌ترین‌ها است.

 

هم در بازی و هم در فیلم‌ها، قارچ‌های کوردیسپس ناگهان از حمله به میزبان‌های معمول خود جهش می‌کند و شروع به آلوده کردن انسان‌ها می‌کند. همه‌گیری‌ای که به دنبال آن اتفاق می‌کند تمام جامعه را نابود می‌کند.

 

صحنه ای از درام تلویزیونی پسا آخرالزمانی «آخرین بازمانده از ما» در شبکه اچ‌بی‌او  بدنی را نشان می‌دهد که توسط قارچ سرچماقی‌ تصرف شده است.

 قارچ سرچماغی ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

اما آیا جهان واقعی هم امکان دارد روزی همه‌گیری ناشی از قارچ‌های کوردیسپس یا هر قارچ دیگری پیش بیاید؟

 

دکتر نیل استون، یکی از متخصصان ارشد درزمینهٔ قارچ‌ها در مرکز بیماری‌های حاره‌ای در لندن است. او می‌گوید: «فکر می‌کنم ما خطر عفونت‌زایی قارچ‌ها را دست‌کم گرفته‌ایم. سال‌های زیادی است که آن‌ها را ندیده گرفته‌ایم و برای مواجه‌شدن همه‌گیری ناشی از قارچ هیچ آمادگی نداریم.

 

در اواخر ماه اکتبر سال گذشته سازمان بهداشت جهانی اولین لیست قارچ‌هایی که خطر جانی ایجاد می‌کنند را منتشر کرد.

 

در این لیست قارچ‌های خیلی خطرناکی هستند اما شاید کمی خیالتان راحت شود که بدانید کوردیسپس های زامبی کننده در این لیست نیستند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023